آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205544
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 10:47
تعداد بازدید : 1203

درخواست عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

سامانه کنترل اصالت دارو زودتر عملیاتی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم گفت: سامانه کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور به منظور پیشگیری و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و تقلبی که جان مردم و سلامت آنان را به خطر می اندازند، راه اندازی شده است.


فارس- عباسعلی پوربافرانی درخصوص روند اجرایی شدن سامانه کنترل اصالت فرآورده های اصالت محور گفت: چنانچه این سامانه مطابق طراحی های از پیش انجام شده عملیاتی شود، خواهد توانست به عنوان یک سیستم نظارتی کارآمد عمل کند.
وی درباره ضرورت ایجاد چنین سامانه ای بیان کرد: متاسفانه موضوعی به نام کالای تقلبی در عرصه های مختلف وجود دارد خصوصا در حوزه فرآورده های سلامت محور که در قالب داروهای تقلبی، قاچاق یا جعلی می تواند جان مردم و سلامت آنان را به خطر بیندازد.
این نماینده مجلس گفت: به منظور پیشگیری از بروز تقلب در تولید و عرضه محصولات سلامت محور، مردم باید بتوانند از یک شیوه و طریق به محصولات اصلی دسترسی داشته باشند و آنها را از محصولات تقلبی و قاچاق تشخیص دهند.
پوربافرانی با بیان ضرورت وجود سامانه کنترل اصالت گفت: این سامانه امکان تشخیص کالاهای اصیل از غیر آن را برای مردم فراهم می کند و بدین ترتیب از مصرف کالاهای تقلبی و قاچاق جلوگیری می شود.
نماینده مردم نایین در خصوص چگونگی روند اجرای این طرح گفت: زمانی که مصوبه ای تصویب و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد، باید در زمان مقتضی خود اجرایی شود؛ بنابراین انتظار این است دستگاه های متولی از جمله سازمان غذا و دارو روند اجرایی شدن این سامانه را تسریع کنند.
پوربافرانی در پایان گفت: پروژه های ملی از جمله سامانه کنترل اصالت، بر اساس متغیرها و پدیده های مخصوص به زمان مقتضی تعریف می شوند؛ از این رو اگر عملیاتی شدن آن ها مشمول مرور زمان قرار گیرد و دچار وقفه زمانی شوند، قطعا پاسخگوی نیازهای آتی نخواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :