آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205533
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 10:39
تعداد بازدید : 1436

با کمک 34 میلیاردی وزارت ارتباطات

پست بدهی 355 میلیاردی خود را پرداخت کرد

وزیر ارتباطات با بیان ضرورت درآمدزایی در شرکت پست بر مبنای فناوری اطلاعات گفت: این شرکت به عنوان یک شرکت معتبر باید روند صعودی داشته باشد.


فناوران- محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان که در محل اداره کل پست این استان برگزار شد، با بیان بی مهری های صورت گرفته در حق شرکت پست در سال های گذشته گفت: این شرکت به عنوان یک شرکت مهم و معتبر باید روند صعودی خود را طی کند.
وی به مشکلات معیشتی و مالی کارکنان پست در سال های گذشته پرداخت و گفت: هرچه پست درآمد داشته است، تلاش کرده ایم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان پست در اولویت قرار گیرد.
وزیر ارتباطات به اولویت های این وزارتخانه درباره رسیدگی به وضعیت شرکت پست در 5/3 سال گذشته پرداخت و گفت: ارتقای وضعیت حقوق و مزایای کارکنان پست، تجهیز و نوسازی امکانات و تجهیزات و بازسازی جایگاه این شرکت در استان ها از برنامه های اجر اشده در شرکت پست برای ارتقای جایگاه آن در کشور است. وی گفت: پست باید یک شرکت درآمدزا باشد که نیازی به کمک دیگر بخش ها نداشته باشد و به همین منظور با نوآوری های انجام شده و استفاده از فناوری اطلاعات درآمد پست در این سال ها افزایش داشته است. 
واعظی با بیان اینکه کارکنان پست به عنوان نمایندگان دولت با مردم در ارتباط هستند، از کارکنان پست خواست با سرعت و کیفیت بالا نسبت به خدمت رسانی به مردم، اقدام و با احترام و تکریم با مردم برخورد کنند.
 پست بدهی هایش را پرداخت کرد
مدیرعامل پست نیز در این نشست با اعلام افزایش 50 درصدی ترافیک بسته های پستی در سال گذشته گفت: درآمد ماهانه شرکت پست در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم ۲۹ میلیارد تومان و هزینه آن بیش از ۴۰ میلیارد تومان بود که خوشبختانه امروز این شرکت بدهی ندارد.
حسین مهری با بیان کاهش 15درصدی نیروی انسانی در شرکت پست گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید وضعیت حقوقی شرکت پست ایران نامشخص بود، زیرا هفت هزار نیروی قراردادی داشتیم که به دلیل مشخص نبودن آینده شرکت، وضعیت آنها هم مشخص نبود. 
وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۶ هزار و ۱۲۳ نفر در مجموعه پست کشور فعالیت می کنند، افزود: شرکت پست در ابتدای دولت یازدهم با ۳۵۵ میلیارد تومان بدهی رو به رو بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۳۴ میلیارد تومان به ما کمک کردند تا بتوانیم حقوق کارکنان خود را بدهیم. 
معاون وزیر ارتباطات درآمد ماهانه شرکت پست ایران را در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم ۲۹ میلیارد تومان و هزینه آن را بیش از ۴۰ میلیارد تومان یاد کرد و گفت: امروز شرکت ملی پست ایران بدهی ندارد و ارتقای قابل توجهی در رسیدگی به معیشت پرسنل خود داشته ایم. 
مهری با بیان اینکه امیدواریم امسال بیش از پنج هزار شغل جدید در مجموعه پست کشور ایجاد کنیم که البته این شغل ها جدا از اپراتورها خواهند بود، گفت: رشد ترافیکی بسته پست نسبت به سال ۹۴ حدود ۵۰ درصد افزایش داشته و متناسب با این افزایش هم زیرساخت ها در حال توسعه هستند و این در حالی است که در سال ۹۳ رشد ترافیکی بسته پست منفی بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :