آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205434
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1396 10:31
تعداد بازدید : 1149

هشدار پلیس فتا به ارایه کنندگان اینترنت رایگان

رییس پلیس فتا کرمان گفت: ارایه وای فای مجانی در بسیاری از اماکن امری معمول محسوب می شود اما باید دانست در صورت استفاده دیگران از این اینترنت و ارتکاب جرم، صاحب اشتراک باید پاسخگو باشد.

پلیس فتا-  سرهنگ امین یادگارنژاد افزود: این روزها تعداد اینترنت اشتراکی و وای فای های عمومی و رایگان روز به روز در سراسر دنیا در حال افزایش است هرچند برای افرادی که برای اتصال به اینترنت به یک شبکه پایدار دسترسی ندارند و نمی خواهند هزینه ای پرداخت کنند، خیلی مفید هستند اما باید از خطرات آن آگاه بود.
وی ادامه داد: در بسیاری از اماکن عمومی ارایه وای فای مجانی برای مشتریان امری معمول محسوب می شود؛ اما باید این نکته را مدنظر داشت در صورتی که فردی به صورت عمومی از اشتراک اینترنت دیگری استفاده کند، همه فعالیت های او به نام صاحب اشتراک ثبت خواهد شد و در صورت ارتکاب جرم نیز صاحب اشتراک باید پاسخگوی مسوولیت کیفری آن باشد.
یادگارنژاد ادامه داد: ارایه دهندگان اینترنت اشتراکی یا وای فای رایگان برای جلوگیری از سوءاستفاده مجرمان باید برابر قانون جرایم رایانه ای عمل کنند تا مسوولیتی متوجه آنها نباشد به طوری که در صورت بروز هرگونه جرم توسط مجرمان بتوانند شخص مجرم را به پلیس معرفی کرد.
وی درخصوص حفظ اطلاعات کاربران توسط ارایه دهندگان خدمات اینترنتی گفت: برابر ماده۳۲ قانون جرایم رایانه ای ارایه دهندگان خدمات دسترسی موظفند داده های ترافیک را حداقل تا ۶ ماه پس از ایجاد و اطلاعات کاربران را حداقل تا ۶ ماه پس از خاتمه اشتراک نگهداری کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :