آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2050
تاریخ انتشار : 24 مهر 1390 15:1
تعداد بازدید : 535

واگذاری صادرات برق به بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق با اشاره به صدور نزدیک به 4 میلیارد کیلووات ساعت انرژی در شش ماهه نخست امسال، از امکان واگذاری صادرات برق به بخش خصوصی خبر داد و گفت: به زودی ساخت نیروگاه مشترک ایران- ترکیه آغاز می شود.

ایرنا - میرفتاح فتاح‌قره‌باغ با بیان اینکه ایران با تمام کشورهایی که مرز خاکی دارد، انرژی الکتریکی مبادله می‌کند، گفت: هم اکنون ایران با کشورهای عراق، ترکیه، ارمنستان، ترکمنستان، آذربایجان، پاکستان و افغانستان تبادل الکتریکی دارد و بیشترین صادرات برق ایران به عراق است.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اعلام اینکه در شش ماهه نخست سال جاری نزدیک به 4 میلیارد کیلووات ساعت انرژی صادر و 2 میلیارد و یکصد میلیون کیلووات ساعت نیز انرژی وارد کرده ایم، تصریح کرد: هم اکنون امکان صادرات برق توسط بخش خصوصی در حال پیگیری است و به زودی این شرایط فراهم خواهد شد که برق تولیدی توسط بخش خصوصی به کشورهای همسایه صادر شود.
 وی همچنین از امکان افزایش تبادل برق ایران با ترکیه خبر داد و یادآور شد: مذاکره‌های زیادی با ترکیه انجام گرفته است و این کشور در طرف شرق خود که غرب ایران محسوب می‌شود، نیاز فراوانی به برق دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :