آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204638
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1395 18:16
تعداد بازدید : 612

با سرمایه 30 میلیارد تومانی

آسیاتک اردیبهشت ماه به بورس می رود

مدیرعامل شرکت انتقال داده های آسیاتک در نشست خبری که روز گذشته در محل این شرکت برگزار شد، با اعلام ورود این شرکت به بورس گفت: قرار بر این است که شرکت آسیاتک نیمه دوم اردیبهشت ۹۶ وارد بورس شود.

فناوران - محمدعلی یوسفی زاده افزود: سرمایه ثبتی شرکت آسیاتک ۳۰ میلیارد تومان است اما نرخ گذاری سهام شرکت آسیاتک توسط بورس انجام می شود.
وی اضافه کرد: افزایش سرمایه را جهت آمادگی برای ورود به بورس انجام دادیم و این افزایش سرمایه از طریق واریز نقدی بوده است.
 دستاوردهای سال 95 و برنامه های سال 96
یوسفی زاده همچنین درباره دستاوردهای این شرکت در سال 95 و تاثیر آن بر شبکه ملی اطلاعات گفت: ۴۳۰ شهر سرویس های شرکت آسیاتک را عرضه می کنند و هزار و ۵۰۰ مرکز مخابراتی نیز در حال سرویس دهی خدمات این شرکت به مشترکان هستند. وی گفت: هدف ما نزدیک شدن به مشتریان است و این امر امروزه به ارایه طرح خدمات شرکت به مجتمع های مسکونی در حال تحقق است.
وی با بیان اینکه این شرکت در حوزه توسعه فروش عامل محور است، گفت: ۷۰۰ عامل اصلی و پنج هزار عامل فرعی فروش شرکت در سراسر کشور فعال هستند.
وی همچنین درخصوص اهداف و برنامه های آسیاتک گفت: توسعه سرویس دهی در کلانشهرها و پرسرعت کردن خطوط در مناطق پرتردد یکی از اهداف ما در سال پیش روست.
 روش تفکیک قیمت استفاده از سایت‎های داخلی
مدیرعامل شرکت آسیاتک در ادامه نشست روش محاسبه تفکیک کاهش قیمت ۵۰ درصدی استفاده از سایت های داخلی را تشریح کرد. 
محمدعلی یوسفی زاده روش اعمال تفکیک قیمت استفاده از سایت های داخلی در شبکه ملی اطلاعات را نسبت به سایت های خارجی که قرار بود از ۱۵ اسفندماه اجرایی شود توضیح داد و گفت: مطابق با این مصوبه، با اهداف شبکه ملی اطلاعات، مشترکان به استفاده از سایت های داخلی و افزایش میزان محتوای داخلی کشور ترغیب خواهند شد.وی با بیان اینکه روش اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در میزان خرید بسته اینترنت مشترکان اعمال می شود، گفت: به این معنی که مشترک در خرید یک بسته اینترنت به میزان دو برابر حجم ترافیک خارجی، ترافیک داخلی دریافت می کند. برای مثال در صورتی که برای خرید یک بسته اینترنت، مشترک یک گیگابیت حجم ترافیک بین الملل داشته باشد معادل آن دو گیگابیت حجم، امکان استفاده از سایت های داخلی خواهد داشت.
مدیرعامل آسیاتک هدف از این مصوبه را جهت دهی به فرهنگ مصرف به سمت استفاده از ترافیک داخلی در بستر شبکه ملی اطلاعات دانست و گفت: در گذشته نیز امکاناتی از سوی شرکت های اینترنتی برای تمایز استفاده از ترافیک داخلی به خارجی برای کاربران فراهم شده بود اما در این روش، شرکت های اینترنتی مجبور بودند با ارایه دهندگان بزرگ محتوا، برای ترافیک مصرفی سایت مربوطه قرارداد ببندند که این روش برای حجم زیاد ترافیک مصرفی کاربران کاربرد نداشت اما با مصوبه جدید وزارت ارتباطات و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، الگوی اجرای کاهش نرخ اینترانت داخلی تفاوت پیدا کرده است.یوسفی زاده افزود: بر مبنای این مصوبه، در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ سایت از پرترافیک ترین سایت های داخلی برای استفاده در دسترس قرار گرفته است که استفاده از این سایت ها، نصف قیمت اینترنت بین الملل برای کاربران محاسبه می شود. 
 دلیل بروز اختلالات دسترسی به سایت‎های خارجی
مدیرعامل آسیاتک درباره بروز برخی اختلالات مقطعی اخیر در دسترسی برخی کاربران به سایت های خارجی نیز گفت: با توجه به تغییرات ایجاد شده در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور و ایجاد مراکز تبادل و توزیع محتوا، در شبکه زیرساخت برای اجرای این مصوبه ممکن است چنین اختلالاتی را به صورت مقطعی داشته باشیم که بسیار جزیی خواهد بود.
وی گفت: به دلیل دسترسی به مراکز توزیع محتوا از چندین مسیر این اختلالات به سرعت رفع می شود و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
یوسفی زاده همچنین با اعلام اجرای فاز آزمایشی تلویزیون اینترنتی با همکاری سازمان صدا و سیما گفت: در این راستا، شبکه دسترسی به خدمات IPTV در اختیار مشترکان صدا و سیما قرار می گیرد.
وی در ادامه برنامه ریزی برای راه اندازی شبکه فیبر نوری منازل و ظرفیت سازی برای ارایه خطوط تلفن ثابت برای ۱۰ هزار مشترک برای سال آینده را به عنوان برنامه های در دست اقدام مطابق با دریافت مجوز اپراتوری FCP از سوی این شرکت اعلام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :