fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 204519
  تاریخ انتشار : 21 اسفند 1395 8:37
  تعداد بازدید : 1523

  16 ایده به مرحله دوم فین تک فست راه یافت

  رویداد فین تک فست روز پنج شنبه گذشته در مراسمي با حضور رييس سازمان انرژي اتمي ايران، مدیرعامل بانک پاسارگاد، مدیرعامل فناپ و برخی از مدیران این مجموعه در دانشگاه خاتم آغاز به کار کرد.

  فناوران- فین تک، کاربرد نوآوری های فناورانه در ارایه خدمات مالی است که شرکت فناپ با همراهی بانک پاسارگاد و شرکت های اتیک و داتین این رویداد را همچون سال گذشته در قالب نخستین جشنواره و دومین رویداد نوآورانه فین تک برگزار مي كنند. در این مراسم، پکا هونکانن (Pekka Honkanen)، عضو هیات مدیره گروه مالی ST1 فنلاند در رابطه با تاریخچه فین تک و کاربرد آن و گسترده شدن حامیان و کاربرد آن برای زندگی راحت تر سخنرانی کرد و در ادامه، از صاحبان ایده خواسته شد که در مدت یک دقیقه، به صورت مختصر توضیحی از فعالیت و ایده خود برای حضار ارایه بدهند.
  در بخش استارت آپ وان این جشنواره ۴۵ ایده ارایه شد که از میان آنها ۱۶ ایده توانستند به مرحله بعدی راه پیدا کنند. این 16 ایده که در بخش هک وان حضور خواهند داشت و با یکدیگر رقابت می کنند، عبارت اند از: «كرور كارت»، «دهكده ارزوها»، «فست پی»، «كالا به كالا»، «نگهبان هوشمند حساب»، «فوري طور»، «دخل و خرج»، «بيليونر»، «z pay»، «اكانت خانواده»، «نوتيف»، «نوتيفاير»، «باشگاه سرمايه»، «ماركت ان وي»، «شناسه» و «چكاد»
  در بخش دوم این جشنواره نیز آیت الله محقق داماد، رييس هیات امنای دانشگاه خاتم گفت: کشور ما در حال حاضر دارای زیر ساخت های خوب و افراد بسیار توانمندی است پس باید از سختی ها  و مشکلات با تفکر گذشت و به فکر آینده بود.
  در ادامه مراسم، مجید قاسمی، مدیرعامل پاسارگاد بیان كرد كه مرکز نوآوری فناپ، جزو مراکز بسیار موفقی خواهد بود که به زودی نتایج آن قابل مشاهده است.
  به گفته او، بانک پاسارگاد در آینده ای نزدیک با وجود جوانان خلاق حاضر در این رویداد، در خدمات نسل جدید پیشرو خواهد بود.
  لازم به ذکر است، در ادامه مراسم، یک ساعت به شرکت کنندگان مهلت داده شد تا به تیم سازی بپردازند و بتوانند افراد مورد نیاز خود از جمله برنامه نویسان، طراحان تجربه و رابط کاربری و متخصصان کسب و کار را انتخاب کنند و با تشکیل تیم های 4 تا 6 نفری، آماده رقابت و رویارویی با چالش های مسابقه فین تک فست شوند.
  گفتني است اين رويداد با هدف حمایت و تجاری سازی ایده های نو، حل مسائل جدید و معرفی استارت آپ های حوزه بانکداری، پرداخت الکترونیکی و بورس با همكاري بانك پاسارگاد و شركت فناپ و با حمايت شرکت های اتیک و داتین دیروز به کار خود پایان داد و در پایان این رویداد به سه ایده برتر جوایزی اهدا شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :