آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20442
تاریخ انتشار : 29 آذر 1391 10:19
تعداد بازدید : 568

رییس کمیته ICT مجلس:

دولت، وزارت ارتباطات را از بلاتکلیفی درآورد

رییس کمیته ICT مجلس گفت: دولت ناگزیر به معرفی متصدی وزارت ارتباطات برای هفت ماه باقی مانده از عمر فعالیت خود است و بهتر است سریع تر این وزارت خانه را از بلاتکلیفی درآورد که به نظر بنده بهترین گزینه هم می تواند از نیروهای وزارت ارتباطات انتخاب شود.

خبرگزاری فارس- رمضانعلی سبحانی‌فرد با بیان این مطلب گفت:‌ با مصوبه اخیر مجلس مبنی بر ممنوعیت ادغام‌ها تا پایان دولت و ممنوعیت سرپرستی یک وزیر بر وزارت‌خانه دیگر، نیکزاد نمی‌تواند سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد. رییس کمیته ICT مجلس شورای اسلامی افزود: به این ترتیب پس از تصویب طرح در شورای نگهبان و قانون شدن آن، باید برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم‌گیری شود.
وی افزود: دولت برای هفت ماه باقی‌ مانده از عمر فعالیت خود، ناگزیر به معرفی سرپرست یا وزیر برای این وزارت‌خانه است و بهتر است با معرفی سریع‌تر جایگزین نیکزاد، این وزارت‌خانه را هر چه زودتر از بلاتکلیفی درآورد.
سبحانی‌فرد گفت: به دلیل تخصصی بودن حوزه فعالیت وزارت ارتباطات، معتقدم بهترین گزینه برای تصدی وزارت ارتباطات از نیروهای متخصص مجموعه خود وزارت است.
گفتنی است، پس از برکناری تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کمیسیون صنایع و معادن، پیشنهاد تصویب طرحی دو فوریتی را مطرح کرد که بر اساس آن در مدت باقی مانده از دولت دهم، هرگونه ادغام و جابه‌جایی سازمان‌ها یا موسسات بین وزارت‌خانه‌ها یا الحاق آنها به نهاد ریاست جمهوری ممنوع شود.
این طرح که به سرعت در دستور کار مجلس قرار گرفت، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد تا به این ترتیب سرپرستی وزیر راه و شهرسازی بر وزارت ارتباطات رسما منتفی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :