آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204397
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 12:47
تعداد بازدید : 864

چاپ سه بعدی رگ های خونی در آزمایشگاه

چاپ اجزای بدن با استفاده از چاپگرهای سه بعدی یکی از رویاهای پزشکان است و به نظر می رسد این رویا به زودی درباره برخی از این اجزای حساس به حقیقت می پیوندد.

مهر- محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو تحت سرپرستی تیم مهندسی نانوی شوچن چن موفق به یافتن روشی برای چاپ سه بعدی شبکه های رگ های خونی بدن انسان شده اند که در صورت تکمیل آن می توان انقلابی در نحوه درمان برخی بیماری ها و ضایعات انسانی ایجاد کرد.
چاپ سه بعدی این شبکه مصنوعی از رگ های خونی که برای انتقال خون، مواد تغذیه ای و مواد زائد بدن کاربرد دارد، در گذشته وقت گیر و گران قیمت بوده، اما روش جدید این فرایند را سریع تر و ارزان تر می کند و پیچیدگی شبکه جدید تا حد زیادی شبیه به پیچیدگی بدن انسان است. تیم محقق درباره جزییات این روش توضیح چندانی نداده و تنها گفته که در روش مذکور از انواع جدیدی از بافت های سلولی، مواد زیستی هیدروژل و یک روش جدید برای چاپ سه بعدی استفاده شده است.
دانشمندان امیدوارند با توسعه این روش بتوانند درنهایت مدل های سه بعدی کاملی از شبکه توزیع خون در بدن انسان تهیه کنند که برای مداوای بیماران و تشخیص سریع بیماری ها قابل استفاده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :