آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204395
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 12:45
تعداد بازدید : 849

مبارزه با جرایم سایبری رشته دانشگاه می شود

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که این کشور نخستین رشته های دانشگاهی مبارزه با جرایم سایبری را راه اندازی می کند.

ایرنا- نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با مایکل کینان، وزیر دادگستری استرالیا در مجلس این کشور، تاکید کرد که تهدیدهای پنهان در بستر فضای مجازی روز افزون شده و باید با تربیت نیروهای متخصص کارآمد مجهز به روش های جدید به مقابله با این تهدیدها و جرایم آنلاین پرداخت.
شبکه خبر آسیا اعلام کرد در استرالیا نخستین بار در دنیا، رشته های تخصصی آکادمیک برای تربیت تحلیلگران اطلاعاتی و توانمند ساختن آنها به منظور رویارویی با جرایم سایبری مانند انتقال غیرقانونی پول و دیگر جرایم سازمان یافته از قبیل تشکیل گروه های شبه نظامی و آموزش آنها ارائه می شود. نخست وزیر استرالیا با اشاره به گسترش فعالیت و نقش آژانس ردیابی پول و تحلیل معاملات استرالیا در فضای مجازی برای مقابله با تهدیدات سایبری در سال گذشته میلادی، گفت که در این زمینه همچنین با اشتراک گذاشتن اطلاعات مرتبط با جرایم مالی با چین موافقت شده است. وزیر دادگستری استرالیا نیز اعلام کرد که در طرح آزمایشی تاسیس رشته های دانشگاهی مبارزه با جرایم سایبری، این آژانس اقدام به تدریس نخستین رشته دانشگاهی تحلیل اطلاعات مالی برای 16 نفر از تحلیلگران اجرای قانون کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :