آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204394
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 12:44
تعداد بازدید : 763

برای مذاکره با بانک مرکزی و تدوین قوانین مناسب

فین تک ها در برزیل گروه تشکیل می دهند

شرکت های فناوری مالی (فین تک) در برزیل، برای گفت و گو با نهادهای ناظر بر سر شیوه های قانونمند کردن این صنعت رو به رشد، گروه تشکیل دادند.

فناوران- در دو سال گذشته، تعداد استارت آپ های فین تک در برزیل 6 برابر شده و این موضوع ضرورت قانونمند کردن فعالیت های این شرکت ها را برجسته کرده است.
بانک مرکزی برزیل که نهاد ناظر و قانون گذار بخش بانکی و موسسات مالی غیر بانکی در این کشور است و نهاد CVM که بر فعالیت صنعت امنیت نظارت دارد، تمایل خود را برای مذاکره با گروهی به نمایندگی از این شرکت ها، به جای گفت وگو با تک تک آنها، ابراز کرده اند. این رگولاتورها در نظر دارند که رویکردی مشابه انگلیس پیاده سازی کنند. FCA که رگولاتور مالی انگلیس است، در سال 2016 میلادی از روش جعبه شنی (sandbox) برای شرکت های فناوری مالی استفاده کرد. در این روش به این شرکت ها اجازه داده می شود که ایده های جدید خود را تا 6 ماه با مشتریان واقعی، با قوانین حداقلی آزمایش کنند و حتی گاهی از قوانین تخطی کنند. برزیل نیز فعلا قوانینی برای فین تک ها ندارد و بانک مرکزی این کشور قصد دارد که این فعالیت ها را با چارچوب قانونی موجود موسسات مالی و بانکی تطبیق دهد. 
در سال گذشته، تعداد گروه های لابی کننده در این زمینه به سرعت افزایش یافت و حداقل 7 گروه به این منظور تشکیل شد. اما بانک مرکزی خواستار مذاکره با یک گروه واحد به نمایندگی از این شرکت هاست. بنا به گزارش رویترز، هم اکنون نزدیک به 250 شرکت فین تک در برزیل فعالند؛ در حالی که دو سال پیش تعداد این شرکت ها 40 تا بود. بانک مرکزی برزیل نیز در دو سال گذشته مذاکرات خود را با وکلا و استارت آپ های فین تک به منظور طراحی یک چارچوب قانونی برای این شرکت ها و نظارت بر عملکرد P2P lending، پرداخت و سامانه های کلر
 دنبال کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :