آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204365
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 11:25
تعداد بازدید : 527

صندوق نوآوری و شکوفایی:

رویکردمان به فناوری های نوین باید تغییر کند

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه سهم اقتصاد دانش بنیان در تولید ناخالص ملی باید به ۱۰ درصد برسد، گفت: برای موفقیت در این مسیر راهی جز توسعه فعالیت های دانش بنیان نداریم.

مهر- بهزاد سلطانی با بیان اینکه کشور می تواند از ۱۰ درصد شرکت های دانش بنیان حمایت کند، اظهار داشت: در قانون تنها بر حمایت از شرکت های های تک تاکید شده که دارای فناوری های پیشرفته و متوسط حمایت خواهد شد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ما در حوزه دانش بنیان به مرحله ای رسیده ایم که می دانیم این شرکت ها باید به کدام سمت حرکت کنند، ادامه داد: در شبکه مدیریت فناوری اقدام به رتبه بندی این شرکت ها شده است و ما در صورتی که یک رتبه بندی مستقل در کشور ایجاد شود، از آن استقبال می کنیم. این شبکه با اتاق بازرگانی همکاری می کند زیرا نهادها قادر به تنظیم روابط با بخش های خصوصی هستند. وی افزود: برخورد کشور با فناوری منفعلانه است و برخورد ما با فناوری هایی چون اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز منفعلانه است؛ بنابر این لازم است رویکرد خود را با فناوری های نوین تغییر دهیم.
وی درباره ایجاد موج فناوری در بازار کسب و کار گفت: صدها شرکت فناور و نوآور نیز در کشور در حال راه اندازی است و با راه اندازی این شرکت ها و کارهای فناورانه موج جدید اجتماعی در کشور به راه خواهد افتاد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :