آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204351
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 11:3
تعداد بازدید : 1418

در دومین کنفرانس بین‌المللی سیستم‌‌های نوین مخابرات بی‌سیم مطرح شد

لزوم برنامه ریزی برای ورود نسل پنجم ارتباطات همراه

دومین کنفرانس بین المللی سیستم های نوین مخابرات بی سیم (5G)، با حمایت همراه اول و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

ارتباطات سیار- افتتاحیه این رویداد با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمیدرضا نیکوفر قائم مقام مدیرعامل همراه اول، جمعی از مدیران بخش دولتی، خصوصی، اساتید دانشگاه و متخصصان و کارشناسان ایرانی و بین المللی این حوزه، روز گذشته در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
واعظی در این کنفرانس با بیان تحولات سریع در حوزه فاوا گفت: زمانی که مجوز ارتقای نسل ۳ و ۴ به اپراتورها داده شد، قرار بود ظرف ۳ سال این فعالیت انجام شود، اما در عمل اپراتورها در کمتر از ۶ ماه به هدف خود دست یافتند، در چنین شرایطی باید تحلیلی از وضع موجود انجام دهیم تا همزمان با تحولات تکنولوژی بتوانیم خدمت ارایه دهیم. وزیر ارتباطات با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند پیشران توسعه یک کشور باشد، گفت: همه بخش های کشور می توانند با توسعه این حوزه هوشمند شوند، علاوه بر توسعه اقتصاد، فاوا به توسعه فرهنگی و اجتماعی و همچنین ایجاد اشتغال کمک می کند. واعظی با بیان این موضوع که برای ورود به 5G و فناوری اینترنت چیزها باید از تجربیات جهانی و تربیت نیروهای متخصص بهره گرفت، گفت: حتما باید یک شبکه مطمئن و امن داشته باشیم، امنیت و حریم خصوصی کاربران به اندازه سرعت و کیفیت اهمیت دارد. 
نیکوفر، قائم مقام مدیرعامل همراه اول نیز در این مراسم با بیان اینکه اپراتورها همیشه در اکوسیستم مخابرات فعال ترین عضو بودند، گفت: همراه اول در طی برنامه راهبردی ۵ ساله خود بعد از خصوصی سازی، بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده که این موضوع علاوه بر ایجاد اشتغال، باعث سرعت توسعه بی نظیر شبکه موبایل باند پهن شده است، به طوری که تعداد سایت های نسل ۳ و ۴ و ۴.۵ این اپراتور به ۲۲ هزار و ۴۵۲ سایت رسیده و از این نظر بزرگ ترین رشد دیتا متعلق به همراه اول است. نیکوفر ضمن بیان اینکه فناوری 5G فقط در خصوص ارتباط موبایلی نیست، گفت: با رشد 5G و اینترنت چیزها همه وسایل الکترونیکی به هم متصل می شود و به همین علت، به همکاری هایی خارج از حوزه مخابرات نیاز است. قائم مقام مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه در فناوری 5G تکنولوژی های زیادی باید شکل بگیرد، گفت: سرمایه گذاری بسیار گسترده ای در این خصوص باید انجام شود. ما باید برنامه ریزی کنیم که بعد از ورود 5G اهدا ف مان چیست و چگونه می خواهیم به آنها دست پیدا کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :