آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204342
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 10:48
تعداد بازدید : 649

بازار به تبلت‌های ساده روی خوش نشان نمی‌دهد

آینده در دست هیبریدی ها

کاهش فروش نوت بوک و تبلت منحصر به ایران نیست و بازار جهانی نیز در این زمینه با کاهش شدید تقاضا مواجه است. از سوی دیگر هیبریدی ها هم در ایران و هم در جهان با افزایش محبوبیت روبه رو هستند.

فناوران- کارشناسان می گویند: در بازار ایران کاهش تقاضا برای انواع نوت بوک به دلیل رشد قیمت و کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان است، اما درباره تبلت های معمولی فاقد کیبورد، کاهش تقاضا به دلیل محبوبیت کم این دستگاه هاست.
زمانی یکی از فعالان بازار کامپیوتر پایتخت در این زمینه می گوید: اگر روند قیمت ها متعادل شود، میزان تقاضا برای نوت بوک افزایش می یابد، اما درباره تبلت این پیش بینی وجود دارد که تقاضا در همین حد باقی بماند.
در مقابل تبلت های هیبریدی محبوبیت بالایی دارند و حتی این دستگاه ها بیش از نوت بوک مخاطب دارند که قیمت گران دلیل کاهش تقاضا برای این دستگاه هاست.
بر اساس گزارش وب سایت تحلیل آی دی سی، میزان فروش برخی مدل های تبلت هیبریدی در حال افزایش است و این وضعیت در نهایت به تسلط این تبلت ها بر بازار رایانه های شخصی منجر خواهد شد.
کارشناسان آی دی سی معتقدند که این شرایط تا سال ۲۰۲۱ ادامه می یابد و استقبال از انواع تبلت های دارای اجزای جداشونده بازار فروش رایانه های شخصی را زنده می کند.
بر اساس آمار ارایه شده توسط آی دی سی، کم مخاطب ترین بخش از بازار رایانه های شخصی را رایانه های رومیزی و دیتاسنترها وworkstation ها تشکیل می دهند.
 فروش این رایانه های بزرگ و حجیم از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۱۲ هر سال 8/2 درصد کاهش می یابد. هر چند این کاهش از رقم سال های گذشته کمتر است.
به گزارش مهر، از سوی دیگر فروش رایانه های نوت بوک در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و به نظر می رسد بخشی از این تحول ناشی از عرضه ویندوز ۱۰ باشد که تمایل به خرید نوت بوک را افزایش داده است. میزان افزایش فروش سالانه نوت بوک از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۱ حدود 7 دهم درصد پیش بینی شده است.
در نهایت بازار آی پد شرایط چندان مطلوبی ندارد و میزان فروش این محصول اپل تا سال ۲۰۲۱ سالانه 5/6درصد کاهش می یابد. 
در مقابل رشد سالانه فروش تبلت های جداشدنی 2/21 درصد پیش بینی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :