آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204292
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395 11:17
تعداد بازدید : 643

استفاده از مسترکارت مشروط به ارایه خدمات مطلوب

سیدحسن حسینی شاهرودی، عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در صورت اخذ تضامین لازم و اعمال نظارت بانک مرکزی می توان از خدمات مسترکارت در کشور استفاده کرد، گفت: استفاده از کارت های اعتباری بانکی بین المللی زمینه تسهیل مبادلات اقتصادی را فراهم می کند.

خانه ملت - وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته موضوع ترکیب سیستم های کارت های بانکی ایران با کشورهای دیگر مطرح شد که امکان استفاده از کارت های اعتباری در دو کشور فراهم شود، افزود: زائران و مسافران و دانشجویان در خارج از کشور نباید دغدغه تبدیل پول داشته باشند. در فضای پسابرجام باید ارتباطات بانکی کشور را توسعه داد تا زمینه تسهیل مبادلات تجاری و رونق صادرات فراهم شود.
وی گفت: در صورت اخذ تضامین لازم و اعمال نظارت بانک مرکزی می توان از خدمات مسترکارت در کشور استفاده کرد، البته باید تدابیری اتخاذ شود تا خارجی ها نتوانند در آینده به بهانه های واهی از ارایه خدمات بانکی در این حوزه طفره بروند.حسینی شاهرودی با بیان مزایای استفاده از کارت های اعتباری بین المللی افزود: باید زمینه اتصال مطلوب شبکه های بانکی ایران به بانک های کشورهای دیگر را بیشتر فراهم کرد. خریدهای اعتباری در فضای مجازی و اینترنتی این ضرورت را ایجاب می کند به شبکه های مبادلات اعتباری دسترسی داشت.
وی افزود: باید از شرکت های واسطه که می خواهند امور توزیع و خدمات را برای مسترکارت انجام بدهند، تضمین گرفته شود تا از سپرده های مردم سوءاستفاده نشود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :