آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204290
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395 11:14
تعداد بازدید : 1216

اندی رابین پدر آندرویید

اندی رابین به عنوان موسس سیستم عامل آندرویید شناخته می شود. از آنجا که پدر اندی در زمینه فروش لوازم الکترونیکی فعالیت می کرد، رابین از همان دوران کودکی به گجت های هوشمند جذب شد. اندی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده یوتیکای نیویورک در رشته علوم کامپیوتر مشغول به راه اندازی یک سیستم آگهی کامپیوتری شد.او از سال 1986 تا 1989 در شرکت Carl Zeiss AG به عنوان مهندس رباتیک مشغول به کار بود.

اندی به شکل اتفاقی در جزیره کیمن مردی را از غرق شدن نجات داد و از آنجا که این مرد در شرکت اپل مشغول به کار بود، اندی به استخدام اپل درآمد. برخی اتفاقات باعث شد تا اندی به کار در شرکت اپل علاقه مند شود. تجربه کاری او در شرکت اپل اشتیاق فراوانی را در او برای اختراع آندرویید در آینده به وجود آورد. 
رابین کارش را به عنوان مهندس ساخت در اپل از سال 1989 شروع کرد و تا 1992 در این شرکت مشغول به کار بود. بعدها در MSN TV و Genera Magic مشغول شد تا زمانی که شرکت Danger را در سال 1999 بنیانگذاری کرد که بعدها به طور کامل تحت مالکیت مایکروسافت درآمد. اندی رابین سال 2003 شرکت آندرویید را تاسیس کرد و تا سال 2005 نیز مدیر عامل آن بود. هدف او ساخت گوشی های هوشمند تری بود که با موقعیت های مکانی و ارجعیت های کاربران همخوانی بیشتری داشته باشند.
گوکل سال 2005 آندرویید را خرید. اندی نیز از آن زمان نایب رییس ارشد آندرویید شد. HTC Dream نخسین گوشی هوشمند با سیستم عامل آندرویید بود که در اکتبر سال 2008 روانه بازار شد. پس از آن گوگل گوشی های هوشمند خود را با برند Nexus در سال 2010 به بازار عرضه کرد. از آن زمان گوشی های آندروییدی فراوانی وارد بازار شدند.
در حال حاضر اندی رابین کمپانی جدیدی تاسیس کرده و متخصصانی از شرکت اپل و گوگل را به خدمت گرفته و در حال توسعه گوشی هوشمندی مبتنی بر آندرویید است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :