آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204281
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395 10:59
تعداد بازدید : 564

آمازون ساخت

بلندگویی که شبکه اجتماعی می شود

شرکت آمازون قصد دارد تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ میلادی مدل جدیدی از بلندگوی هوشمند خود موسوم به اکو را عرضه کند که با استفاده از آن می توان با افراد دیگر ارتباط برقرار کرد.

مهر - کاربران اکو می توانند با صحبت کردن با این بلندگو از آن بخواهند که آنها را به فرد دیگری که از اکو استفاده می کند، مرتبط کنند تا این دو نفر با هم صحبت کنند. در واقع اکو قصد دارد برخی کارکردهای شبکه های اجتماعی را هم برای علاقه مندان به وجود آورد.
آمازون به این منظور پلات فرمی موسوم به الکسا را طراحی کرده که به تدریج مورد استقبال دیگر شرکت های فناوری نیز قرار گرفته است. این شرکت نخستین بار از الکسا در بلندگوی بی سیم اکو استفاده و این محصول را به قیمت ۱۸۰ دلار روانه بازار کرد.
از جمله قابلیت های اکو می توان به جست وجو در اینترنت، پخش اخبار و اعلام وضعیت آب و هوا، انجام برخی خریدهای آنلاین با دریافت فرامین صوتی و غیره پرداخت.
با استفاده از فناوری الکسا می توان طیف گسترده ای از وسایل برقی و لوازم خانگی را با فرامین صوتی کنترل و مدیریت کرد و آمازون در تلاش است با مذاکره با دیگر شرکت ها بر تعداد این نوع وسایل بیفزاید.
اگر چه سخت افزار بلندگوی اکو طی سال های اخیر تغییری نکرده، اما مدل جدیدی از این بلندگو موسوم به اکودات در مارس سال قبل عرضه شد که قیمت کمتری داشت.
گفته می شود در آینده می توان از این بلندگوهای هوشمند برای برقراری تماس های تلفنی هم استفاده کرد و برخی منابع خبری می گویند ممکن است در مدل های جدیدتر نمایشگری هم به اکو اضافه شود که تماس های ویدیویی را ممکن می کند. البته آمازون هنوز درباره این اخبار اظهارنظری نداشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :