آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204271
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395 10:47
تعداد بازدید : 1773

به دلیل ساخت یک بازی

دولت بولیوی از «اوبی سافت» شاکی است

دولت بولیوی، شکایتی رسمی را علیه شرکت اوبی سافت به سفارت فرانسه تقدیم و اعلام کرده که بازی ساخته شده از سوی این شرکت فرانسوی، کشورهای آمریکای جنوبی را کشورهایی معرفی کرده که به دست قاچاقچیان مواد مخدر اداره می شوند.

فناوران- شکایت دولت بولیوی از شرکت اوبی سافت به دلیل ساخت بازی Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands است که قرار است هفته آینده به طور رسمی عرضه شود. نسخه بتای این بازی تا کنون 6/8 میلیون بار دانلود شده است.
به نوشته رویترز، کارلوس رومرو، وزیر کشور بولیوی روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری، با اعلام اینکه دولت متبوعش نامه شکایت را به سفیر فرانسه در بولیوی تحویل داده، از دولت فرانسه خواست که در این موضوع دخالت کند و گفت که بولیوی حق خود برای اقدام قانونی را محفوظ می داند.
وی افزود: ما برای اقدام قانونی آماده ایم، ولی ترجیح می دهیم که ابتدا موضوع را از مسیر دیپلماتیک پیگیری کنیم.
در این بازی کامپیوتری، یک کارتل مواد مخدر مکزیکی به تصویر کشیده شده که کنترل بولیوی را در دست دارد و به اعمال خشونت آمیز دست می زند.
البته بولیوی، پس از کلمبیا و پرو، سومین تولید کننده برگ کوکا در جهان است که برای تولید کوکایین مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت اوبی سافت نیز در بیانیه ای که در اختیار رویتر قرار داده، این بازی را خیالی توصیف کرده و گفته بولیوی به این دلیل به عنوان مرکز وقایع بازی انتخاب شده که فرهنگی غنی و زیبایی های طبیعی برجسته ای دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :