آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20409
تاریخ انتشار : 28 آذر 1391 10:33
تعداد بازدید : 636

كنسرسيوم توليدكنندگان نرم افزارهاي كنتورهاي هوشمند و مديريت شبكه تشکیل می شود

وزارت صنعت، معدن و تجارت كنسرسيوم توليدكنندگان نرم افزارهاي كنتورهاي هوشمند و مديريت شبكه تشكيل مي دهد.

شاتا-‌ مديركل دفتر توسعه صنعت فناوري اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: با اين اقدام پوشش نيازهاي داخلي به نرم‌افزارهاي كنتورهاي هوشمند آب، برق و گاز و همچنين نرم‌افزارهاي مديريت شبكه‌هاي هوشمند و همچنين ارتقاء صادرات محصولات و خدمات فناوري اطلاعات صورت مي‌گيرد.
محمدحسين پاشنه‌طلا همچنين  تصريح كرد:  اين كنسرسيوم به دعوت وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور وزارت نيرو، وزارت نفت، سازمان پدافند غيرعامل، سنديكاي برق ايران، شركتهاي توليد كننده كنتور و شركت‌هاي توليدكننده  نرم‌افزار تشكيل مي شود.
وي در ادامه يادآور شد: بر اساس قانون حداكثر استفاده از توان توليدي و خدماتي ملي در تامين نيازهاي كشور و تقويت آنها در امر صادرات مصوبه مجلس شوراي اسلامي، و تصميم‌ نامه هيات وزيران ، طي آن وزارت صنعت، معدن و تجارت بعنوان متولي صنعت فناوري اطلاعات و ارتباطات موظف به حمايت از شركتهاي داخلي به منظور تامين 80 درصد نيازهاي بازار به محصولات امنيتي حوزه فناوري اطلاعات شده است.
پاشنه طلا ادامه داد: دراين راستا جلسه‌اي به منظور بررسي توان شركتهاي داخلي براي توليد نرم‌افزارهاي كنتورهاي هوشمند و سامانه مركزي مديريت شبكه با حضور مسئولان وزارت نيرو، سازمان پدافند غيرعامل، وزارت نفت، سنديكاي برق ايران و مديران صنايع كنتورسازي و شركتهاي توليدكننده نرم‌افزار تشكيل شد.
به گفته مديركل دفتر توسعه صنعت فناوري اطلاعات، نياز به تشكيل اين كنسرسيوم به اتفاق آرا  به تصويب رسيد و مقرر شد  اولين جلسه اجرايي اين كنسرسيوم در سطح راهبردي و با حضور وزارتخانه‌هاي ذيربط، سازمان پدافند غيرعامل و بخش خصوصي تشكيل شود.
پاشنه طلا، هدف از تشكيل اين كنسرسيوم را حمايت از توليدكنندگان داخلي به منظور تامين نيازهاي وزارت نيرو، وزارت نفت و سازمان بهره‌وري انرژي ذكر كرد و افزود: در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني با بهره‌گيري از قوانين مصوب مجلس و مصوبات ابلاغي دولت، براي توسعه صنعت و صادرات فناوري اطلاعات با رويكرد حمايت از بخش خصوصي و كاهش واردات غير ضروري اقدامات عملياتي و اجرايي در دستور كار وزارتخانه قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :