آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20407
تاریخ انتشار : 28 آذر 1391 10:30
تعداد بازدید : 1019

معاون سازمان امور مالیاتی:

محاسبه مالیات ربطی به دستگاه های پوز ندارد

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: محاسبه مالیات بر درآمد فروشگاه ها ربطی به دستگاه های پوز ندارد و برای محاسبه مالیات فروشگاه ها صندوق های فروش نصب خواهند شد.

خبرگزاری فارس- حسین وکیلی در مورد شایعه دریافت مالیات از انتقال کارت به کارت پول در دستگاه‌های خودپرداز و پوز گفت: مالیات چقدر مظلوم است و هر کس هر مشکلی دارد، به مالیات ربط می‌دهد، درحالی که این گونه نیست.
معاون سازمان امور مالیاتی افزود: سازمان امور مالیاتی می‌خواهد از  سال آینده 10 گروه جدید از اصناف برای اجرای قانون مالیات ارزش افزوده، مجهز به دستگاه‌های صندوق مکانیزه فروش شوند و سازمان مالیاتی و طرح جامع مالیات به سمت سیستمهای الکترونیکی حرکت می‌کند. وکیلی تاکید کرد: در حال حاضر از دستگاه‌های پایانه فروش یا همان پوز فروشگاهی و دستگاه‌های خودپرداز مالیات نمی‌گیریم.
معاون سازمان امور مالیاتی در مورد معافیت درآمدی از مالیات گفت: بر اساس قانون بودجه سال جاری، درآمد ماهانه تا 550 هزار تومان معاف از مالیات است که برای لایحه بودجه 92 رقم 600 هزار تومان به عنوان حداقل حقوق معاف از مالیات پیش‌نهاد شده است. وی افزود: اگر لایحه اصلاح قانون مالیاتی تصویب شود، حداقل درآمد معاف از مالیات 700 هزار تومان در ماه خواهد شد.
براساس این گزارش اخیرا در بازار شایعه شده است که تاخیر واریز آنی پول در شبکه شتاب، دستگاه‌های خودپرداز و پوز به علت این است که می خواهند مالیات از انتقال پول دریافت کنند، در نتیجه برخی از مغازه‌داران می‌خواهند دستگاه‌های پوز را جمع‌آوری کنند، در حالی که معاون سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: مالیات فقط از درآمد گرفته می‌شود و کاری به نقل انتقال پول در خودپرداز و پوز ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :