آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20393
تاریخ انتشار : 28 آذر 1391 10:4
تعداد بازدید : 909

مصوبه تغییر تعرفه پهنای باند به زودی ابلاغ می شود

به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مصوبه تغییر تعرفه پهنای باند به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسیده است و به زودی به شرکت زیرساخت ابلاغ می شود.

فناوران - جهانگیر اسدی با بیان این مطلب گفت: از آنجا که این طرح از سوی کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب رسیده از نظر رگولاتوری باید اجرا شود و باید در نظر داشت که این مصوبه هنوز به زیرساخت ابلاغ نشده است.
وی با بیان اینکه شرکت‌های PAP‌ و سازمان نظام صنفی نظراتی در این زمینه داشته‌اند، گفت: جلسات مشترکی در این رابطه با شرکت زیرساخت و کارشناسان رگولاتوری برگزار شده است که نتایج خوبی در پی داشته است.
اسدی افزود: احتمالا با توافقاتی که تاکنون انجام شده شرکت زیرساخت 20 درصد به شرکت‌های PAP تخصیص خواهد داد و تلاش خواهیم کرد کمترین فشار در این زمینه به شرکت‌ها و کاربران وارد شود.این در حالی است که روز گذشته یک منبع آگاه وزارت ارتباطات در گفت و گو با فارس از تجدید نظر در مصوبه افزایش قیمت اینترنت زیرساخت توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.
وی که خواست نامش فاش نشود، از تجدید نظر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص مصوبه اخیر افزایش نرخ اینترنت زیرساخت خبر داد.وی گفت: به دلیل اعتراض‌‌ و گلایه‌های واصله از سوی شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت، پیشنهاد اصلاح مصوبه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح شده است.وی ادامه داد: در این پیشنهاد مطرح شده که فعلاً به شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP) حداقل 20 درصد تخفیف داده شود و صحبتی از تخفیف به ISDPها (توزیع کنندگان اینترنت) مطرح نشده است.
این منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این پیشنهاد به صورت قوی مطرح شده و قرار نیست ارایه این تخفیف برای شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پر سرعت به شرکت ارتباطات زیرساخت سپرده شود؛ بلکه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با اصلاح مصوبه خود، این میزان تخفیف را مصوب می‌‌کند.
گفتنی است، هفته گذشته و در اسنای برگزاری نمایشگاه الکامپ، خبری در خصوص افزایش نرخ اینترنت شرکت زیرساخت از سوی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد.
با این مصوبه قیمت اینترنت شرکت زیرساخت 50 درصد افزایش یافت که برخی رسانه‌ها مجوز این افزایش را تا 70 درصد اعلام کردند.
اگرچه این تصمیم با توجیه افزایش نرخ ارز و در نتیجه افزایش هزینه‌های شرکت زیرساخت در تامین اینترنت کشور، اتخاذ شد، اما اعتراض و شکایت تمام فعالان اینترنتی کشور را برانگیخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :