آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20392
تاریخ انتشار : 28 آذر 1391 10:3
تعداد بازدید : 1178

رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی از قائم مقام وزیر صنعت درخواست کرد:

مهلت اجرای طرح شبنم تمدید شود

آزاده داننده رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی طی نامه ای به محمد صادق مفتح، قائم مقام وزیر صنعت، معدن وتجارت خواستار تمدید مهلت اجرای طرح شبنم شد.

فناوران- داننده در این نامه از قطع ارتباط این سازمان با حوزه تصمیم‌سازی و اجرای طرح شبنم خبر داده و ساز و کار فعلی را پاسخگوی نیاز فعالان صنف رایانه ندانسته است. وی همچنین از شیوه بازرسی در این طرح انتقاد کرده است.
در متن این نامه آمده است: «از آنجا که این سازمان، توسعه بازار را در گرو سلامت و شفافیت بازار می‌داند، همواره و از بدو آغاز طرح شبنم، همراه با ارایه پیشنهاد برای اصلاح فرآیند اجرا، از کلیت طرح حمایت کرده است. حضور نمایندگان این سازمان در جلسات اولیه طرح موید این مطلب است، لیکن به دلایل نامعلومی، از ابتدای تابستان امسال ارتباط این سازمان با حوزه اجرا و تصمیم‌سازی این طرح قطع گردیده است.
با این حال این سازمان، در فرهنگ‌سازی، تشویق در اجرا، رصد اقدامات مرتبط و تاثیرگذاری بر اصلاح فرآیندها حضور خود را حفظ نموده است. درهمین راستا گزارش‌های واصله از نظام‌های استانی، حاکی  از وجود حجم عظیمی از کالاهای مشمول طرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح بازار است که سازوکار فعلی پاسخگوی این حجم نیست. آماده‌سازی بازار، فعالان صنفی و آموزش مجریان طرح از موارد اجتناب‌ناپذیری است که نیازمند توجه ویژه و تخصیص زمان مکفی برای اجرای صحیح طرح
 است.
عدم توجه کافی به این ظرایف و همچنین عدم اهتمام کافی به  جلب مشارکت فعالان صنفی، در پیاده‌سازی طرح بسیار موثر است. ولی متاسفانه برخی از گزارش‌های واصله حکایت از برخی رفتارهای نامعمول در بازرسی‌ها است که نیازمند اصلاح است. لذا  به طور مشخص تقاضا دارد ضمن تمدید مهلت اظهار تا پایان بهمن ماه سال جاری، دستور فرمایید در نظارت و آموزش فرآیند بازرسی دقت لازم مبذول گردد.
در خاتمه ضمن سپاسگزاری از حمایت‌هایی که تاکنون به توسعه صنعت فاوا و فعالان آن ابراز داشته‌اید، آمادگی این سازمان را برای تبیین موارد یادشده  اعلام می‌دارد.»

 اختلاف صنفی و طرح شبنم
در حالی داننده در نامه‌ خود به مفتح، قطع ارتباط سازمان نصر و تصمیم‌گیران و مجریان طرح شبنم را اعلام کرده است که پیش از این محمود اعلایی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک راهبر (مجری طرح شبنم) از هیات مدیره این سازمان استعفا داده بود.
هرچند استعفای اعلایی در آن زمان به دلیل مشغله کاری عنوان شد و اختلاف نظر از سوی دو طرف تکذیب شد، اما داننده در نامه خود تلویحا این اختلاف نظر را تایید می‌کند.
در حالی داننده در نامه خود به مشکلات طرح شبنم اشاره می‌کند که رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران پیشتر در گفت‌وگو با فناوران خبر از حل مشکلات تهیه برچسب شبنم و صدور این برچسب‌ها در زمان بسیار کوتاه داده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :