آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203914
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395 9:22
تعداد بازدید : 931

تاثیرگذارترین افراد در صنعت بازی ویدیویی

از زمانی که صنعت بازی کلید خورد و محبوبیت این هنر در کل دنیا فراگیر شد، هزاران هزار نفر در آن شروع به کار کردند. این صنعت به قدری گسترش پیدا کرد که در آن از نویسندگان و طراحان گرفته تا موسیقی دانان و هزاران مهندس در انواع و اقسام زمینه ها، در ساخت بازی با هم همکاری می کنند تا یک اثر به سرانجام برسد. در صنعت بازی سازی، نقش یک فرد کلیدی آن قدر مهم است که می تواند حتی موفقیت یک بازی را تا حدود زیادی تضمین کند. اما مهم تر از آن فرد کلیدی، اشخاصی هستند. فهرستی که ما تهیه کردیم شامل سازندگان، طراحان، خالقان، ناشرین و حتی مخترعانی می شود که نقش مهمی در صنعت بازی های ویدیویی ایفا کرده اند:

 کیم سویفت؛ خالق آثاری چون Portal، یکی از برجسته ترین آثار معمایی تاریخ
کیم سوییفت که در دانشگاه DigPen تحصیل می کرد، به همراه گروهی از همراهان فارغ التحصیلش یک بازی پازل به نام Narbacular Drop طراحی و توسعه دادند و سپس نتیجه کار خود را به کمپانی صاحب نام ولو ارایه دادند. وی به همراه تیمش بعدتر یک بازی به نام بازی Portal ساخت؛ یکی از بزرگ ترین و مهم ترین بازی های پازل اول شخص صنعت بازی. 
 هیدکی کامیا؛ شخصی که بلد نیست بازی های بد بسازد
اگر نسخه های Resident Evil را در سال های دوری که در اوج قرار داشت بازی کرده باشید، اگر بازی هایی چون Devil May Cry ،Viewtiful Joe ،Okami و Bayonetta را تجربه کرده باشید و از آن ها نهایت لذت را برده باشید، مطمئنا هیدکی کامیا نه تنها در صنعت بازیسازی، بلکه برای خود شما نیز شخصی بسیار مهم و قابل احترام خواهد بود. 
 فومیتو اوئدا؛ شخصی که هنر را با بازی های ویدیویی ادغام کرد
فومیتو اوئدا شاید از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ تنها سه بازی خلق کرده باشد، اما دو بازی ابتدایی او که جزو شاهکارهای صنعت بازی به شمار می روند، تاثیر بسیار زیاد و مثبتی روی بازی های اکشن زمان خود گذاشتند. اولین پروژه او با کمپانی سرگرمی های سونی، اثری موفق به نام ICO بود که چه تحسین متنقدان، چه تحسین سونی و چه تحسین بازیکنان را در پی داشت و این موفقیت باعث شد تا او به همراه تیم کوچکش که به Team Ico شهرت پیدا کردند. 
 جیسون جونز؛ فردی که دنیای بازی های شوتر اول شخص را متحول کرد
اگر مشغول انجام بازی های اول شخص تیراندازی روی کنسول خود هستید، اگر عاشق بازی های اول شخص تیراندازی روی کنسول ها هستید، یا حتی اگر بهترین و محبوب ترین بازی های شما روی کنسول تان یک بازی اول شخص است، بدون هیچ شکی آن را مدیون جیسون جونز هستید. 
 دیوید کیج؛ فردی که احساسات را درون یک بازی ویدیویی گنجاند
خیلی ها هستند که به نظر آن ها بازی های دیوید کیج از مشکلات گیم پلی یا هر چیزی مرتبط با آن رنج می برد و علاقه چندانی به آثار او ندارند. اما خیلی های دیگر نیز هستند که فقط بخاطر داستان، روایت و ایده های بکری که در کارهای دیوید کیج وجود دارد به سراغ او می روند. مهم نیست که آثار او بیشتر به کارهای هنری و سینمایی تمایل دارند تا بازی های ویدیویی، مهم این است که دیوید کیج توانسته در سه بازی خود که چهارمی آن نیز در راه است، 
شینجی میکامی؛ خالق آثاری چون Resident Evil، مارک زاکربرگ به خاطر کمک در جهت رشد بازی های کژوال، سم لیک؛ مغز متفکر پشت آثاری چون Max Payne و Alan Wake، استیو فیک، سفتون هیل کسی که گفته می شود روی بتمن را سفید کرده، راجا کودوری؛ خالق قلب تپنده کنسول های نسل هشتم، جید ریموند از دیگر افراد تاثیرگذار در صنعت بازی ویدیویی هستند.
متن کامل را در زوم جی بخوانید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :