آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203880
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395 0:38
تعداد بازدید : 816

واتس اپ؛ پیام رسانی که در حال غول شدن است

فناوران- رقابت در دنیای پیام رسان ها، رقابتی پایدار و همیشگی نیست. برای مدت طولانی می بینید یک پیام رسان به دلیل ارایه سرویس های خلاقانه محبوب اکثر کاربران دنیاست و دیگر پیام رسان ها تنها در حال الگو گرفتن و به روزرسانی هستند. بعد ناگهان می بینید یک پیام رسان دیگر با یک ایده نو به سرعت از دیگران جلو می زند و پیام رسان «محبوب» سابق را به خطر می اندازد. این روزها بعد از مدت ها شاهد به روزرسانی های تکراری در پیام رسان های مختلف بودن، واتس اپ با بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا میدان رقابت را داغ کرده و با به کارگیری ایده های نو قصد دارد محبوبیت تلگرام را از آن خود کند.

پیام رسان واتس اپ که مدت ها در سکوت و حاشیه فعال بود این روزها با ارایه سرویس های جدید در به روزرسانی هایش تلاش می کند خودش را به تلگرام برساند. به کارگیری سرویس استور که در اینستاگرام با سر و صدای زیاد، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرد در پیام رسان واتس اپ یکی از خلاقیت هایی است که فیس بوک برای بالا کشیدن این اپلیکیشن به کار گرفته است.
کاربران واتس اپ از هفته گذشته می توانند در بخش وضعیت خود به جای نوشتن جمله یا گذاشتن لینک، مجموعه ای از ده عکس و ویدیو را آپلود کنند و تا 24 ساعت آن را به نمایش بگذارند. این سرویس که در اینستاگرام نیز به کار گرفته شده البته خلاقیت اسنپ چت است اما وارد کردن آن به اینستاگرام و واتس اپ بی شک بر جذابیت این دو برنامه می افزاید. 
واتس اپ که حالا هشت سال دارد قصد دارد یک پیام رسان تجاری مخصوص کسب و کارها راه اندازی کند که با توجه به داغ بودن بازار کسب و کارهای نوپا در سراسر دنیا و نیز تمایل متخصصان و مدیران به استفاده از رسانه های اجتماعی تجاری، پیش بینی می شود موفق به جذب کاربران زیادی شود. اعلام شده این پیام رسان، فضایی برای مدیران به وجود می آورد که با همراهی کارمندان اندک بتوانند پاسخگوی تعداد زیادی مشتری باشند. نخستین کشوری که این پیام رسان آنجا راه اندازی می شود هند است که بیش از 200 میلیون کاربر واتس اپ دارد. 
علاوه بر اینها واتس اپ تصمیم دارد به کاربرانش امکان انتقال وجه نیز بدهد. با استفاده از این امکان کاربران واتس اپ بدون نیاز به نصب هیچگونه اپلیکیشن پرداخت دیگری می توانند با یکدیگر تبادل مالی داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :