آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203867
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1395 23:2
تعداد بازدید : 1187

برای رفع فیلتر «کلش آو کلنز» 6 وزیر یک ماه وقت گذاشتند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دولت برای رفع فیلتر بازی «کلش آو کلنز» خبر داد و گفت: برای رفع فیلتر این بازی ۶ وزیر مشغول پیگیری بودند.

ایسنا- سید رضا صالحی امیری در دومین نشست «بررسی چالش های کسب و کارهای نوپا» در وزارت ارتباطات حضور یافته و به ارایه توضیحاتی درباره مشکلات فعالان این بخش پرداخت.
وی با بیان اینکه فضای کسب و کار نسبت به گذشته تغییرات بسیاری کرده است گفت: حق هر سیستمی است که بخواهد خود را با تحولات جدید به روز کند. قطعا این کار شدنی است و ما نیز در فرودین ماه سال آینده جلساتی در این زمینه گذاشته و برخی مباحث مطرح شده را پیگیری خواهیم کرد.
صالحی امیری در ادامه با یادآوری مشکلات متعددی که استارت آپ ها در حوزه فرهنگ و هنر دارند، گفت: ما نیز در این حوزه جلسات متعددی داشته ایم که یکی از این جلسات با وزیر اقتصاد بود تا بر اساس آن پیش از پایان سال تفاهم نامه ای در راستای معافیت های مالیاتی فعالیت های هنری تدوین شود.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: البته برای اجرای این طرح لازم است ابتدا تعریف دقیقی از فعالیت های هنری داشته باشیم.
وزیر فرهنگ در پایان اظهار امیدواری کرد که درسال ۱۳۹۶ ساماندهی خوبی در فضای کسب و کارهای مجازی کشور صورت گیرد.
وزیر دادگستری نیز در این جلسه با بیان اینکه نه دولت؛ نه بازار و نه جامعه منتظر فضای سنتی نمی ماند، گفت: کمیسیون کارگروه فضای مجازی دو هفته برای رسیدگی به مشکلات و معضلات پیش روی کسب و کارهای نوین دارد. به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، مصطفی پورمحمدی افزود:  دولت دو هفته فرصت تعیین کرد تا راهکاری در مورد موضوعات طرح شده از سوی کسب و کارهای نوین تدبیر شود و هم اکنون کمیسیون کسب و کارهای فضای مجازی در دولت مسوول شده تا بعد از طرح موضوعات، دولت پیگیری رفع آنها باشد. 
پورمحمدی ادامه داد: دولت با صرف وقت زیادی لایحه جامع مالکیت فکری را تهیه کرد و آن را به مجلس فرستاد که فرایند تصویب را طی می کند و بنابراین اگر بحث، پیشنهاد و یا نظری از سوی کسب و کارهای نوین و بخش خصوصی مطرح است می توانند آن را با مجلس مطرح کنند. 
پورمحمدی با بیان اینکه فعالان بخش فضای مجازی می توانند در قالب یک اتحادیه صنفی جامع که شکل حقوقی دارد، مباحث را پیگیری کنند گفت: در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه صحبت کردیم تا آیین نامه آن مورد بازنویسی قرار گیرد. ضمن اینکه هم اکنون درباره بسته شدن یک سایت میزبان به دلیل تخلف مهمان آن پاسخ روشنی وجود ندارد و قبول داریم که فیلترینگ در فضای مجازی معادل مرگ با احتضار است چراکه فیلترینگ در فضای مجازی مساوی است با محو هویت فیزیکی. 
وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که برخورد و مجازات ها به صورت مرحله ای و سطح بندی صورت گیرد، درباره معضل نقض کپی رایت گسترده آن هم در چند دقیقه تصریح کرد: برای احراز کپی و نقض کپی رایت فرایند طولانی و پیچیده ای وجود دارد که شاید بتوان سرعت آن را زیادتر کرد اما نمی تواند وقتی در چند دقیقه نقض کپی رایت صورت می گیرد، بلافاصله فرایندهای احراز کپی شدن را انجام داد. اگرچه برای رفع این مشکل صحبت از این بود که به سایت ها مجوز فعالیت دهیم و هر سایتی که بدون مجوز بود قاطعانه در جهت بسته شدن آن اقدام شود که بحث عمده ای در فیلتر کردن را به دنبال دارد که خواهان و متقاضیان زیادی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :