آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203862
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1395 22:49
تعداد بازدید : 1310

نرخ پهنای باند داخلی کمتر از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه کاهش می یابد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: وزارت ارتباطات تصمیم گرفته است نرخ پهنای باند کمتر از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را جهت ارایه به اپراتورهای ارتباطی کاهش دهد.

مهر- علی اصغر عمیدیان با بیان سیاست های وزارت ارتباطات برای کاهش نرخ پهنای باند اینترنت در جهت استفاده از ترافیک ارتباطات در داخل کشور گفت: این تصمیم با هدف افزایش میزان تولید محتوای فضای مجازی در داخل کشور و استفاده از ارتباطات داخلی صورت گرفته است. به نحوی که میزان هزینه ای که برای ترافیک ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات پرداخت می شود، نسبت به ترافیک بین الملل متفاوت باشد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: بر این اساس موضوع کاهش نرخ پهنای باند اینترنت در شبکه ملی اطلاعات در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دست بررسی است.
وی افزود: در این راستا در جلسه هفته گذشته این کمیسیون موضوع کاهش نرخ پهنای باند با ظرفیت حداکثر ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را بررسی و تعیین کردیم.
معاون وزیر ارتباطات گفت: در جلسه هفته آینده کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این کاهش نرخ نهایی شده  و به تصویب کمیسیون می رسد.
به گفته وی، این کاهش قیمت در نظر گرفته شده برای پهنای باندی است که به اپراتورهای ارتباطی فروخته می شود که درصد کاهش آن با توجه به پهنای باندی که از شرکت ارتباطات زیرساخت توزیع می شود، هزینه انتقال و نرخ مخابرات متفاوت خواهد بود.
براساس این گزارش پیش از این نیز وزیر ارتباطات گفته بود امکان کاهش نرخ پهنای باند تا ۲۰ درصد وجود دارد، در همین حال ماه گذشته در راستای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، نرخ دسترسی به این شبکه برای کاربران اینترنت نصف قیمت اینترنت بین الملل در نظر گرفته شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :