آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203858
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1395 22:42
تعداد بازدید : 711

در نشست هیات عمومی سالیانه نصر کشور اعلام شد

نصرهای استانی هر 1/5 ماه یک نمایشگاه برگزار کرده اند

یازدهمین نشست هیات عمومی سالیانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، روز سه شنبه 10 اسفند ماه با حضور رییس سازمان و اعضای هیات مدیره نظام های استانی و بدون دعوت از اصحاب رسانه در سالن زمرد هتل پارسیان کوثر برگزار شد.

فناوران- با آغاز بکار هیات مدیره دور چهارم سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، تغییراتی در برگزاری مجمع عمومی، حق رای وکالتی، انتخابات و نحوه عضویت ایجاد شد. در همین راستا، مجمع عمومی سازمان سال گذشته به هیات عمومی تغییر نام داد و بر اساس آن اعضای هیات مدیره نظام های استانی مجبور شدند بجای فرستادن نماینده،  خود در مراسم حضور بیابند.به این ترتیب، اولین هیات عمومی دور چهارم هیات مدیره سال گذشته برگزار شد که به دلیل برخی اختلافات میان اعضای شورای مرکزی به حد نصاب  نرسید و مصوبه ای در بر نداشت. به هر حال برای بار دوم هیات عمومی سالیانه سازمان برگزار شد، البته بازهم بدون حضور خبرنگاران.
براساس گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای، این نشست با سخنرانی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و ارایه گزارشی از عملکرد سازمان آغاز شد و با تصویب صورت های مالی سال 94 و 95، تصویب بودجه 96 و تصویب سه آیین نامه داخلی ادامه یافت و در پایان نیز بازرس سازمان و روزنامه کثیرالانتشار نیز انتخاب شدند.
 برگزاری یک نمایشگاه IT هر یک ماه و نیم
در ابتدای این مراسم ناصر علی سعادت، رییس نصر کشور در خصوص برگزاری نمایشگاه های تخصصی استانی در سال گذشته گفت: در سال 95 نظام های استانی به طور میانگین هر یک ماه و نیم، یک نمایشگاه تخصصی فاوا  برگزار کرده اند و فرصت ها و مزیت های رقابتی استان ها و زمینه های بهره برداری از توانمندی و ظرفیت های بومی و شرایط اشتغالزایی خود را به نمایش گذاشته اند. سعادت در مورد بازسازی ساختار سازمان نیز گفت: در دو سال گذشته ضمن استقرار واحد حراست، ساختمان سازمان نیز با هدف تامین امکانات و تجهیزات لازم و حفظ استقلال به محل جدید نقل مکان کرد.
تفاهم نامه های نصر 
سعادت در مورد تفاهم نامه های سازمان با دیگر نهادها نیز گفت: تفاهم نامه همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه ای و دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و تفاهم نامه با سازمان فرابورس برای حضور شرکت های فاوا به تازگی به امضا رسیده است. علاوه بر آن برای حضور استارت آپ ها و غرفه الکامپ در نمایشگاه سبیت 2017 آلمان نیز تفاهم نامه ای با برگزار کننده سبیت امضا شد. همکاری با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک برای اعطای وام و صدور ضمانت نامه به اعضای سازمان نیز از سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.سعادت در ادامه سخنرانی خود گزارشی از برگزاری نمایشگاه الکامپ، برگزاری هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران، استقرار دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات JTC1 در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، پیگیری انتقال وظایف اجرایی شورای عالی انفورماتیک به سازمان، اضافه شدن 30 عنوان قراردادی ICT به بخشنامه 14.3 و پیگیری شناسه ملی در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ارائه کرد.
 تعیین فناوران به عنوان روزنامه کثیرالانتشار
 پس از ارائه گزارش صورت های مالی توسط خزانه دار و بازرس سازمان، پیشنهادات شورای مرکزی در خصوص تصویب آیین نامه های معاملات، اداری، تشکیل جلسات شورای مرکزی به تصویب هیات عمومی رسید. در ادامه انتخاب روزنامه کثیرالانتشار به رای گذاشته شد که به اتفاق آرا روزنامه فناوران اطلاعات انتخاب شد. در بخش پایانی این نشست نیز اعضای هیات عمومی، سیدعلی موسوی را به عنوان بازرس اصلی و تورج آذین را به عنوان بازرس علی البدل انتخاب کردند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :