آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20383
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 18:55
تعداد بازدید : 456

كشف یك مشكل در اینترنت اكسپلورر

شركت مایكروسافت در حال بررسی یك رخنه در مرورگر وب خود است كه به مهاجمان اجازه می دهد تا حركات موس كاربر را حتی زمانی كه مرورگر در حال استفاده نیست، ردگیری نمایند.


به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، این نقض امنیتی، كه چند ماه پیش شركت امنیتی Spider.io آن را كشف كرد، باعث می‌شود تا مهاجمان كنترل امنیت صفحه كلید مجازی را در اختیار بگیرند. 

این شركت امنیتی در بیانیه ای اظهار داشت: زمانی كه یك صفحه با آگهی تبلیغاتی باز می‌ماند یا حتی زمانی كه صفحه وب شما در نوار پس زمینه قرار دارد، حركات موس شما می‌تواند ردگیری شود.
شركت امنیتی Spider.io هشدار می‌دهد كه یك مهاجم به سادگی و با خریدن یك صفحه آگهی بر روی صفحاتی كه مشاهده می‌كنید می‌تواند كنترل حركات موس شما را بدست آورد. 

هر سایتی از یوتیوب به The New York Times كه منجر به فعالیت تبلیغاتی گردد، می‌تواند به عنوان یك بردار حمله در نظر گرفته شود. 

این شركت امنیتی گفت كه اول اكتبر این مسئله را به اطلاع شركت مایكروسافت رسانده است اما به نظر می‌رسد كه این شركت قصد انتشار اصلاحیه‌ای برای این آسیب پذیری ندارد. 

بسیار مهم است كه كاربران اینترنت اكسپلورر از این آسیب پذیری و پیامدهای آن مطلع باشند. 

Dean Hachamovitch از شركت مایكروسافت گفت: ما به طور جدی در حال بررسی و رفع این مشكل هستیم. همچنین افزود: این قابلیت در مرورگرهای دیگر نیز وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :