آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203805
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 11:32
تعداد بازدید : 536

انتقاد فراکسیون تولیدکنندگان اتاق بازرگانی از بانک مرکزی

فراکسیون تولیدکنندگان اتاق بازرگانی ایران بیانیه ای در انتقاد از سیاست های بانک مرکزی منتشر کرد.

فناوران- فراکسیون تولیدکنندگان اتاق بازرگانی تهران در بیانیه ای  خطاب به رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی و رییس شورای پول و اعتبار نسبت به عملکرد بانک ها انتقاد کردند.
این بیانیه که به امضای چندین هزار نفر از تولیدکنندگان، ده ها تشکل و انجمن و سندیکای عضو بازرگانی ایران رسیده، انتقاداتی صریح و روشن به قراردادهای تسهیلات بانکی، نرخ سود، چگونگی اخذ وثیقه و سایر مشکلات بین تولیدکنندگان و بانک ها مطرح کرده است.
در این رابطه ابوالفضل روغنی، رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بخش تولیدی، رییس جمهور و نمایندگان مجلس و فقها از وضعیت سود بانکی ناراضی هستند و فقط بانک ها از عملکرد خود راضی هستند، گفت: متاسفانه کماکان بانک ها در همین مسیر حرکت می کنند و صنعت در حال نابودی است.
وی با بیان اینکه به طور حتم تولیدکنندگانی که از بانک ها تسهیلات گرفته اند، جدا از افرادی هستند که منابع بانک را هدر داده اند، افزود: برخی بدون وثیقه، تسهیلات دریافت کردند در حالی که تولیدکنندگان هرگز چنین مشکلاتی را برای بانک ها نداشتند و از چنین افرادی نیز حمایت نمی کنند.
رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با بیان  اینکه دولت یازدهم، نرخ تورم را از ۴۰ درصد به ۱۰ درصد کاهش داد، گفت: انتظار بود رابطه منطقی بین سود و نرخ تورم ایجاد شود.
همچنین امیرحسین کاوه، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در باره موضوع رباخواری بانک ها که از سوی مراجع تقلید مطرح می شود، گفت: بیش از ۹۰ درصد تامین مالی بنگاه ها از سوی بانک ها ایجاد می شود زیرا ما سرمایه گذار کمی در کشور داریم.وی افزود: روند معیوب تسهیلات دهی بانک ها، مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده و آنها با معضلات زیادی روبه رو هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :