آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203802
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 11:24
تعداد بازدید : 599

عرضه دوربینی برای ثبت تصاویر از فضا

یک شرکت تولید کننده دوربین، دوربین پیشرفته ای با نام Phantom Flex4K عرضه کرده که قادر به تصویربرداری با سرعت آهسته با دقت هزار فریم در ثانیه است.


مهر- دوربین شرکت Vision Research  که کاربردهای سینمایی دارد، برای تصویربرداری از پیچیده ترین و ناب ترین زیبایی های طبیعت هم قابل استفاده بوده و البته در صنایع دفاعی، هوافضا و برخی علوم دیگر نیز کاربرد دارد.
این دوربین می تواند تک تک پیکسل هایی که از آنها تصویربرداری می کند، با دقت بالایی به ثبت برساند و از همین رو از آن می توان برای تصویربرداری از رویدادهایی که با سرعت بسیار بالایی اتفاق می افتند استفاده کرد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند Phantom Flex4K در مقایسه با دیگر دوربین هایی که قادر به تهیه تصاویر آهسته از رویدادهای مهم علمی و طبیعی هستند، بهترین کیفیت را 
دارد.
به عنوان مثال می توان با این دوربین صحنه بال زدن یک ملخ یا چرخش یک موتورسیکلت به دور خود یا انفجار و شکستن شیشه یا یک بطری در اثر برخورد گلوله را با کیفیت حیرت انگیزی به ثبت رساند.
این دوربین دارای دو حالت فیلم برداری global  و  rolling shutter است که در صورت تصویربرداری با حالت دوم جزییات بیشتری در صحنه ثبت می شوند. 
در صورت تصویربرداری در حالت فوق دقیق یا 4K تصاویر با سرعت ۱۰۰۰ فریم در ثانیه ثبت می شوند. اما در صورت فیلم برداری با کیفیت دقیق یا 2K تصاویر با سرعت ۱۹۷۵ فریم در ثانیه ذخیره خواهند شد.
دوربین یاد شده را می توان در دمای منفی ۲۰ درجه سانتیگراد تا ۵۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :