آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203801
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 11:24
تعداد بازدید : 561

طراحی ابزار پیشرفته تشخیص صدا برای الکسا

شرکت آمازون در تلاش برای ارتقای کیفیت و امکانات بلندگوی هوشمند خود موسوم به الکسا است و قرار است ابزار پیشرفته ای برای تشخیص صدا به آن افزوده شود.

فارس- براساس گزارش منتشرشده از سوی تایم، با افزوده شدن قابلیت موردنظر تمایز قایل شدن میان افراد بر مبنای صدایشان ممکن می شود و از وقوع برخی اشتباهات هنگام استفاده از بلندگوی هوشمند مذکور جلوگیری خواهد شد.
البته آمازون هنوز در حال طراحی اولیه این ابزار است و مشخص نیست چه زمانی آن را به الکسا اضافه کند. الکسا مانند سیری و کورتانا دستیارهای صوتی اپل و مایکروسافت قادر به درک و تفسیر پیام ها و پاسخ دادن به درخواست های صوتی است.
اما تا به حال هیچ یک از این دستیارهای صوتی قادر به درک تفاوت صدای یک فرد خانه دار که درخواستی داشته از صدای گوینده تلویزیون که کلمات مشابهی را بر زبان می آورد، نبوده اند و این امر مشکلاتی را به وجود آورده بود. به عنوان مثال در مواردی ادای جملاتی درباره خرید یک کالا در تلویزیون باعث شده بود الکسا تصور کند مالکانش چنین فرمانی را صادر کرده اند.ابزار جدید باعث می شود تا الکسا ابتدا فرمان صادر شده را با نمونه صدایی که در اختیار دارد، مطابقت دهد و اگر میان آن دو مشابهتی یافت، دستور را عملیاتی کند. از این طریق از هر نوع سوءاستفاده از این بلندگو جلوگیری می شود. 
هنوز مشخص نیست عموم کاربران چه زمانی می توانند از این خدمات استفاده کنند.
الکسا هم اکنون از بیش از 10 هزار مهارت پشتیبانی می کند که از جمله آنها می توان به سفارش دادن تاکسی با استفاده از اوبر، خرید انواع کالا، کنترل وضعیت پرواز، پخش اخبار و موسیقی و مدیریت دیگر لوازم خانگی اشاره کرد. بررسی ها حاکی است تا دسامبر سال 2016 بیش از 11 میلیون واحد از الکسا به فروش رفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :