آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203794
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 11:13
تعداد بازدید : 1344

مدیریت بهینه منابع با «جی نف » ممکن می شود

یازدهمین جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی با حضور نصرالله جهانگرد معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت پست برگزار شد.

وزارت ارتباطات-  جهانگرد  گفت: اگر آدرس ها دیجیتالی شود، تمام سیستم های اقتصادی و اجرایی می توانند داده ها را روی آن پیاده کرده و موجب توانمندی در مدیریت منابع و ارایه خدمت به مردم شوند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات افزود: دستگاه های ذی ربط با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شان می توانند نقش مهمی در روند به هنگام سازی اطلاعات ایفا کنند.
جهانگرد با بیان اینکه سازمان نقشه برداری مرجع تولید نقشه در کشور است، گفت: وجود نقشه نخستین گام برای اجرای طرح است و ما خواستار حضور موثر سازمان نقشه برداری به عنوان مرجع تایید نقشه های کشور هستیم.                   
در ادامه این جلسه حسین مهری، مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه  GNAF انجام و تصمیمات مهمی اتخاذ شده است، افزود: کارگروه با جدیت به دنبال اجرایی کردن مصوبات مربوطه بوده و جلسات تخصصی مختلفی را برگزار کرده است.
مدیر عامل شرکت پست با بیان برگزاری نشستی اختصاصی با پزشکیان، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به مزایای مهمی که طرح GNAF در زمینه سالم سازی اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت، ایشان با جدیت فرایندهای طرح را پیگیری می کنند.
مهری افزود: نظر به گستردگی فرایندها بی تردید نیاز به حمایت های بیشتری در زمینه تامین اعتبارات پروژه  داریم.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه پیش نویس معماری اطلاعات نیز تهیه شده و مستند سازی فاز اول پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی صورت گرفته است، گفت: آیین نامه ها و دستورالعمل های لازم در حال تدوین است تا همه دست اندرکاران و متولیان اجرای پروژه از یک رویه مشخص پیروی کنند.
وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده، این پروژه در فاز نخست تا پایان سال جاری در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، بوشهر، قم و قزوین به اجرا درخواهد آمد، اظهار داشت: در فاز دوم، این پروژه در 66شهر و یک هزار روستا به اجرا درخواهد آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :