آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20371
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 16:36
تعداد بازدید : 557

 نماد بانک گردشگردی بعد از 13 ماه آماده بازگشایی شد

در پی رفع اشکالات و رسیدن به شفافیت نسبی بانک گردشگری و همچنین اعلام پیش بینی سود، نماد معاملاتی این بانک فرابورسی بعد از 13 ماه توقف آماده بازگشایی شد.

 خبرگزاری فارس- بانک گردشگری که از پنج مرداد سال گذشته با قیمت 123 تومانی هر سهم وارد فرابورس شده بود بعد از کمتر از چهار ماه با توقف نماد معاملاتی مواجه شد. این اتفاق به دلیل اشکالات گرفته شده توسط سازمان بازرسی و بانک مرکزی و مربوط به ترکیب سهامداری، مراودات تجاری و تسهیلات رخ داده و موجب شده نماد معاملاتی آن از 29 آبان سال پیش تاکنون بسته بماند.
در این رابطه امیرحمزه مالمیر مدیر نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس هفته قبل از رفع اشکالات وارده و رسیدن بانک گردشگری به شفافیت نسبی خبر داده بود. حال با انتشار نظر حسابرس و آخرین اطلاعات لازم از جمله پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی جاری و آینده، نماد این بانک 400 میلیارد تومانی آماده بازگشت به فرابورس شد.
به این ترتیب بانک گردشگردی در حالی چهار آبان سال جاری سود هر سهم سال مالی منتهی به 30 آذر 91 را بر اساس عملکرد واقعی 9 ماهه 132 ریال پیش‌بینی کرده بود که در جدیدترین اطلاعات ارایه شده به بورس، این متغیر مهم یعنی سود هر سهم را به 57 ریال کاهش داده ولی برای سال مالی آینده به ازای هر سهم 130 ریال سود پیش‌بینی کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :