آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20369
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 16:29
تعداد بازدید : 598

تولید گوشی‌های هوشمند با صفحات نشکن

کیسه هوا در موبایل

شرکت آمازون به دنبال محبوبیت و موفقیت تبلت خود قصد دارد تلفن هوشمندی با صفحه نمایش نشکن عرضه کند و بر این اساس درخواست ثبت اختراع خود را برای گوشی هوشمند با کیسه هوا به تصویب رسانده است.

خبرگزاری مهر- در شرایطی که صفحه نمایش شیشه‌ای گوشی‌های هوشمند همچنان در معرض شکستن و خرد شدن قرار دارند جستجوی صاحبان این صنایع برای یافتن یک صفحه لمسی که از قابلیت ارتجاع برخوردار باشد شدت گرفته است.
در حال حاضر برخی به دنبال تعویض این صفحات با ترکیبات پلاستیکی غیرقابل شکستن هستند که هنوز تولید نشده است، اما مدیر اجرایی آمازون که به نظر می‌رسد رویکرد دیگری در پیش گرفته اختراع خود را از گوشی هوشمندی که داری کیسه هوا بوده ثبت کرده است.
این مکانیسم با یک شتاب سنج داخلی کار می‌کند که می‌تواند تشخیص دهد یک تلفن به سرعت در حال سقوط روی زمین است، پس از آن کیسه هوای مینیاتوری تلفن همراه باز می‌شود تا از هرگونه تاثیر برخورد کردن آن با زمین جلوگیری کند.این درخواست ثبت اختراع رویکردهای احتمالی دیگر را چون کند کردن روند سقوط تلفن روی زمین و یا بیرون دادن گاز به منظور کند کردن سقوط و یا استفاده از فنر به جای کیسه هوا را نیز مطرح کرده است.این درخواست ثبت اختراع نخستین بار سال پیش مطرح شد اما به تازگی توسط دفتر ثبت اختراع مورد تصویب قرار گرفته است.
نام “‌گرگ هارت” معاون رییس آمازون در این اختراع ذکر شده که به نظر می‌رسد، این اختراع مربوط به یک پروژه آمازون باشد.
در این درخواست ثبت اختراع به طور واضح مشخص نشده است که چه اتفاقی برای فنر، کیسه هوا یا جریان گاز رخ می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :