آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20368
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 16:20
تعداد بازدید : 631

10 کشور برتر دنیا در استفاده از اینترنت موبایلی

انگلیس ، آمریکا و ژاپن در صدر

بررسی ها نشان داده که کاربران تلفن همراه در انگلیس، آمریکا و ژاپن بیشترین میزان دسترسی به اینترنت را از طریق دستگاه موبایل خود دارند.

موبنا- بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی Pew یک چهارم کاربران گوشی‌های هوشمند از موبایل خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند.
میلیون‌ها نفر از مردم اولین تجربه دسترسی به اینترنت را از طریق دستگا‌ه‌های موبایل دارند و به انتقال پول از طریق موبایل می‌پردازند.
البته این تحقیقات نشان داده که تعداد کاربران اینترنت موبایل در کشورهای غربی بیش از بازارهای در حال توسعه و نوظهور است.بر اساس این گزارش، آمریکایی‌ها و ژاپنی‌ها بیشترین میزان دسترسی به اینترنت را از طریق موبایل دارند، به‌ویژه در میزان دسترسی به شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و توییتر.
دسترسی به رسانه‌های اجتماعی از طریق موبایل در کشورهای مصر، مکزیک و یونان بیشترین محبوبیت را دارد.این تحقیقات که از میان 18 کشور ژاپن، استرالیا، اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، برزیل، روسیه، آمریکا، کانادا، سوئد، لهستان، ایرلند، هند و چین صورت گرفته، نشان داده که انگلیس با 52 درصد بیشترین میزان دسترسی موبایلی به اینترنت را دارد و پس از آن ژاپن و آمریکا با 51 درصد در جایگاه بعدی جدول نشسته است.بر اساس این گزارش، چین و اسپانیا با 36 درصد جایگاه چهارم و پنجم جدول را به خود اختصاص داده‌اند و به ترتیب فرانسه و روسیه با 35 و 33 درصد ششم و هفتم در جایگاه جدول قرار گرفته‌اند.
در میان این کشورها، لهستان با 31 درصد، آلمان با 29 درصد و مکزیک با 27 درصد به ترتیب جایگاه هشتم، نهم و دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.
گزارش‌ها حاکی است که پاکستان کمترین نرخ دسترسی به اینترنت را با استفاده از گوشی‌های هوشمند با چهار درصد دارند. در واقع ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند در این کشور پایین است.
همچنین تحقیقات نشان داده که استرالیایی‌ها در میان کاربران تلفن همراه دنیا بیشترین استفاده را از دستگاه‌های موبایل‌شان می‌کنند.
بر اساس گزارش بازار و ارتباطات بین‌الملل در سال 2012 مردم استرالیا برای استفاده از تلفن همراه و اینترنت معمولا تمام پول خود را صرف می‌کنند.
بر اساس این گزارش، هر استرالیایی معمولا هزار و 208 دلار سالانه صرف استفاده از تلفن همراه و اینترنت می‌کند.
گزارش‌ها حاکی است استرالیایی‌ها یکی از بهترین نرخ دسترسی به پهنای باند پرسرعت را دارند.
بر اساس این گزارش استرالیایی‌ها برای خریدهای آنلاین بعد از انگلیسی‌ها دومین جایگاه را دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :