آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20365
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 16:4
تعداد بازدید : 483

صنايع الكترونيك در اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است

معاون برنامه ريزي وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنايع الكترونيك از اولويت هاي ما در توليد، سرمايه گذاري و صادرات است.

شاتا- سيدعليرضا شجاعي در نشست تخصصي شركت‌هاي صنايع الكترونيك با محوريت تجاري سازي و توسعه صادرات، صنايع را از اولويت‌هاي برنامه راهبردي برشمرد و افزود: صنايع الكترونيك از جمله حوزه‌هايي است كه در برنامه راهبردي صنعت، معدن و تجارت بر توسعه آن تاكيد شده تا جزو 10 صادرات برتر قرار بگيرد.
شجاعي همچنين بر هماهنگي اركان فرآيند ارزش در صنايع الكترونيك تاكيد كرد و افزود: در اين صنايع بايد زنجيره ايده تا صادرات شكل بگيرد.
به گفته وي بر اساس سياست‌هاي جديد تجاري كشور كه به سمت صادرات محصولات باارزش افزوده بالا پيش رفته اين صنعت نيز جزو همين گروه‌بندي به شمار مي‌رود.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بر اهليت سرمايه‌گذار، تدوين راهبردها و مزيت‌هاي رقابتي در زمينه صنايع الكترونيك تاكيد كرد و گفت: طي تفاهم‌نامه جديد با وزارت علوم قرار بر اين است كه مدل اين وزارت‌خانه نيز بر اساس آمايش صنعتي، معدني و تجاري هماهنگ شود.
شكل‌گيري خوشه‌هاي صنعتي، خوشه‌هاي صادراتي و شركت‌هاي مديريت صادرات در صنايع كوچك و متوسط (sme)‌ها از ديگر موارد مورد اشاره شجاعي است كه به بيان وي در صنايع الكترونيك بهتر شكل مي‌گيرد و زودتر الگو مي‌شود و تسري مي‌يابد.
در اين نشست تخصصي همچنين رييس مركز پژوهش، توسعه فناوري و صنايع نوين وزارت صنعت، معدن و تجارت از سازمان‌هاي حامي، پژوهشگران، متقاضيان پژوهش و واسطه‌هاي فناوري به عنوان عوامل اصلي حوزه فناوري نام برد.
علي معصومي با تاكيد بر ضرورت ايجاد سيستم مديريت يكپارچه اطلاعات در حوزه پژوهش و فناوري گفت: بر اين اساس سامانه فناوري (بهين‌ياب) در اين وزارت‌خانه شكل گرفت.
وي با برشمردن فرآيندهاي سامانه فناوري افزود: تمامی مراحل و فرآيندهاي  فعاليت‌هاي پژوهشي از ثبت تقاضاي پژوهشي، ثبت درخواست حمايت، ثبت‌نام حامي، ثبت‌نام پژوهشگر، ثبت‌نام داور، ثبت‌نام واسطه فناوري، ثبت ايده، ثبت عرضه فناوري، ثبت خدمات آزمايشگاهي، ثبت درخواست صدور جواز تحقيق و توسعه (R&D)، ثبت درخواست صدور جواز مركز پژوهشي و ثبت درخواست صدور جواز خدمات مهندسي در اين سامانه صورت مي‌گيرد.
 به گفته معصومي از طريق سامانه بهين‌ياب تمامی متقاضيان خدمات پژوهش، دانش فني و فناوري از جمله بنگاه‌هاي صنعت و معدني و تجاري، سرمايه‌گذاران و ساير فعالان حوزه به تمامی اطلاعاتي در خصوص پژوهشگران حوزه، نتايج يافته‌هاي پژوهشي و اطلاعات دارندگان فناوري و دانش فني در زمين فعاليت خود به طور كامل دسترسي خواهند
داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :