آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20352
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 15:37
تعداد بازدید : 429

سرمایه گذاری در حوزه مخابرات ماهواره ای دریایی افزایش یافت

حجم سرمایه گذاری در بخش ارتباطات ماهواره ای برای مخابرات ماهواه ای دریایی در سال 2012 به میزان 755/8 میلیون دلار بوده است.

روابط عمومی پژوهشگاه ICT- با توجه به بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد که صنعت ارتباطات ماهواره‌ای برای صنایع دریایی و کشتیرانی که از نظر رشد اقتصادی در سال‌های گذشته بسیار کند بوده، با تغییر مسیر رشد سرمایه‌گذاری آن در سال 2012 شتاب قابل توجهی گرفته و از نظر سرمایه‌گذاری تهدیدی برای بخش‌های دیگر صنعت دریانوردی به حساب می‌آید. براساس اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌اکنون سرمایه‌‌گذاران تمایل بیشتری به سرمایه‌‌گذاری در این بخش از خود نشان می‌دهند و همچنین بازار ترمینال‌های VSAT برای ارتباطات دریایی از پویایی بالایی برخوردار است و موقعیت‌های شغلی بسیاری را در بازارهای فرعی در صنعت حمل و نقل فراهم آورده است.
گزارش ASDreports همچنین پیش‌بینی 10 سال آینده این صنعت بین سال‌های 2012 تا 2022 برای صنعت اصلی ارتباطات ماهواره‌ای دریایی بر مبنای دلار آمریکا و همچنین 9 بازار فرعی دیگر شامل فروش ترمینال‌های VSAT، خدمات ترمینال‌های VSAT، افزایش شناورهای مجهز به ترمینال‌های VSAT در باندهای فرکانسی L، C، Ku و Ka را نیز دربردارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :