آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203432
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1395 9:39
تعداد بازدید : 606

با حذف الزام گزارش‌دهی برای شرکت‌های دارای کمتر از 250 هزار مشترک

FCC بی طرفی اینترنت را محدودتر کرد

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) چند روز پیش به طرح حذف الزام گزارش دهی برای ارایه دهندگانی که کمتر از 250 هزار مشترک دارند، رای داد. این اقدام، بنیاد بی طرفی اینترنت را تضعیف خواهد کرد.

Engadget- رای کمیسیون ارتباطات فدرال FCC به این معناست که ارایه دهندگان کوچک اینترنت دیگر لازم نیست که اطلاعات مربوط به سیاست استفاده منصفانه، مالیات ها، عملکرد شبکه و تمرین های نامتعارف را به طور رسمی گزارش دهند و این طرح برای پنج سال اجرایی خواهد شد. 
قانون نداشتن تمرین های نامتعارف مبهم ترین و بحث برانگیزترین قانون است. با اینکه قانون مسدود نکردن از مسدود شدن یا کاهش عمدی ترافیک اینترنت جلوگیری می کند، اما سرویس دهندگان این امکان را دارند تا با دریافت پول اولویت بندی کنند. کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام کرد این موضوع باعث می شود سرویس دهندگان سرویس های سفارشی بسازند تا از شرکت هایی مانند نت فلیکس (Netflix) برای ارایه خدمات سریع تر پول دریافت کنند. طبق قانون شفاف سازی نیز سرویس دهندگان باید گزارش عملکرد خود را به اشتراک بگذارند و همچنین سرعت سرویس ها و نحوه مدیریت ترافیک در زمان تراکم را مشخص کنند که شامل گزارش تمامی ترافیک های مسدود می شود. حتی اگر برای اولویت قائل شدن هم قرارداد بسته باشند، موظف به لغو آن خواهند بود. FCC که اخیرا به یکی از بدنه های قانونگذاری کنترل شده توسط جمهوریخواهان تبدیل شده است، گزارش دهی درباره درخواست ها را «هزینه های غیرضروری» برای شرکت های ارتباطی یا ارایه دهندگان اینترنتی دانسته است. این کمیسیون شرکت های ارتباطی را که کمتر از 100 هزار مشترک داشته باشند، از گزارش دهی معاف کرده است، اما رای اخیر این کمیسیون تعداد مشترکان را از 100 هزار به 250 هزار افزایش داده است.  PCWorld در این باره نوشته است که فقط حدود 20 ارایه دهنده اینترنت در آمریکا هستند که بیش از 250 هزار مشترک دارند؛ بنابراین فقط این 20 شرکت ملزم به ارایه گزارش هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :