آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20343
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 15:8
تعداد بازدید : 1078

سیستم بارنامه برخط الکترونیکی افتتاح شد

بزرگ ترین پروژه حمل و نقلی در زمینه IT جاده ای یا سیستم بارنامه برخط الکترونیکی (به عنوان مهم ترین سند حمل بار در کشور) با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح
شد.

 ایسنا- شهریار افندی‌زاده، معاون وزیر راه و با بیان این خبر گفت: اطلاعات حمل کالا از طریق سیستم برخط دریافت و اعتبارسنجی می‌شود و در صورت تایید، کد رهگیری می‌گیرد و تمام اطلاعات بار در این سامانه وجود دارد.
به گفته وی نوع کالای حمل‌شده، بارگیری وسیله نقلیه، کارت هوشمند راننده، کد ملی و آدرس فرستنده و گیرنده و کرایه بار همه در این سامانه مشخص شده است.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اعلام وجود چهار هزار و 300 شرکت حمل و نقلی فعال در حوزه کالا افزود: سامانه الکترونیکی حمل بار به کارت هوشمند راننده و اداره ثبت احوال متصل است. ضمن آنکه اطلاعات مربوط به تمام شرکت‌ها را در پیوست خود دارد.
افندی‌زاده گفت: از امروز سه هزار شرکت حمل و نقلی به این سامانه متصل می‌شوند و تا خردادماه 92 همه شرکت‌ها به این سیستم متصل خواهند شد.
افندی‌زاده افزود: در این باره تفاهم‌نامه‌ای با صندوق مهر امام رضا(ع)‌ برای تامین 50 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ناوگان روستایی به امضا رسانده‌ایم.
 وی گفت: همچنین در حال تامین 500 دستگاه سواری کرایه بین شهری روستایی هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :