آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203407
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1395 7:55
تعداد بازدید : 657

معصومه ابتکار روی صندلی داغ

با خوزستان چه می کنید

طی دو هفته گذشته بحرانی بودن وضعیت خوزستان مورد توجه مردم سراسر کشور قرار گرفت. افزایش ریزگردها و توده های گرد و غبار در خوزستان به سلامتی بسیاری از مردم در این منطقه آسیب زده است. شیوه رسیدگی به وضعیت هوای خوزستان که نه تنها هفته گذشته بلکه چندین بار طی سال 95 مردم این منطقه را درگیر کرده، مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و مردم بوده است. هر چند دولت دایم خبر از برگزاری نشست های مختلف برای رسیدگی به این وضعیت می دهد اما خوزستان همچنان روزهای زیادی از سال هوا برای نفس کشیدن ندارد.

بهار ادیبان
هفته گذشته تشدید وضعیت بحرانی خوزستان موجب انتقادات بسیاری به معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست کشور شد. به خصوص هنگامی که ابتکار در صفحه توییتر خود (@ebtekarm_ir)خبر سفر به همدان را منتشر کرد، کاربران توییتر واکنش های انتقادی زیادی نشان دادند: « الان عازم استان همدان، ديدار با مردم، مقامات استاني، تشكل ها، قضات و دانشگاهيان، بازديد از طرح هاي زيست محيطي و گزارش اقدامات، همه ايران سراي من است». پاسخ کاربران توییت ابتکار این بود:
 خوزستان مهم تر نیست به نظرتون؟ دارن خفه میشن. این همه بی تفاوتی جالبه!
 ما چیزی بگوییم ، می فرمایند تهمت می زنید. حالا همدان به جز تبلیغ انتخابات چه کاری هست؟ خوزستان و فارس و کرمان و سیستان مهم تر نیستند.
 همه جای ایران که نه، هرجا مشکلی نباشد سرای شماست . 
 ابتکار یعنی وزیری که فقط و فقط با امکانات «غیرت» به یاری محیط زیست می رود. سلام وزیر با غیرت. دست خدا به همراهت.
  خانم ابتكار اگر نمي توانيد براي خوزستان كاري كنيد، لااقل كنار برويد تا كسي كاردان تر از شما برسر کار آید #دلواپس_خوزستانیم.
 ما همدانی ها هم مخالف حضور ایشون در شرایط فعلی در شهرمون بودیم از مردم عزیزتر از جان #خوزستان بابت این همه بی تدبیری عذر می خواهیم.
 شهرهای خوش آب و هوا سرای شماست.
 خوزستان نفسش به شماره افتاده شما به یکی از خوش آب و هواترین مناطق کوهستانی کشور سفر کرده اید؟ عجیب است واقعا.
روز بعد از سفر ابتکار در صفحه توییتر خود نوشت: «ديروز استقبال بسيار پرشوري از طرف مردم و اقشار مختلف همدان داشتيم ولي گروه بسيار اندك ١٥نفره اي بودند در ملاير تلاش داشتند مراسم را برهم زنند.» برخی از کاربران با انتشار عکس و ویدیو از مراسم استقبال از ابتکار اعلام کردند برخورد با دانشجویان در این مراسم نادرست بوده است. اما ابتکار بی توجه به پاسخ هایی که کاربران به توییت وی می دادند، شروع به تعریف ماجرا کرد: «١٥ نفر مي خواستند مراسم ٤٠٠ نفر را برهم زنند، مردم شريف ملاير البته پس از اصرار افراد براي برهم زدن از آنها خواستند محترمانه به بيرون از سالن بروند». اما ماجرا وقتی جالب شد که ابتکار با یک توییت جواب دو گروه را داد: منتقدانی که در توییتر از وی می پرسیدند چرا خوزستان نرفتید و کسانی که احتمالا در همدان همین سوال را از وی مطرح کرده بودند. ابتکار توییت کرد: «جالب تر اينكه مي گفتند برو خوزستان! آيا نمي دانستند من اخيرا خوزستان بودم، نمي دانستند اولين گزارش وضعيت بعد از طوفان را به دولت ارايه دادم؟ بارها در همين توییتر و شبكه هاي ديگر درباره سفر به خوزستان و اقدامات دولت براي خوزستان و همراهي و تلاش بي دريغ براي خوزستان توضيح دادم !». اما انتقادات کاربران تمام نشد و بیشتر کاربران نسبت به ناکارآمد بودن عملکرد وی اعتراض داشتند. ابتکار آخرین توییت را برای ختم گلایه هایش از توییتری ها و مردم منتقد ارسال کرد و پرونده بسته شد: «به لطف خدا ما از اين اقدامات برهم زدن مجالس، تهمت زدن و تهديد كردن دلخسته و از كارمان منحرف نمي شويم، خدمت رساني براي محيط زيست با قوت ادامه دارد».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :