fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 203400
  تاریخ انتشار : 7 اسفند 1395 7:40
  تعداد بازدید : 1029

  مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور اعلام کرد:

  حمایت میلیاردی از پیام رسان های بومی

  مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آن دسته از پیام رسان های داخلی که تعداد کاربران فعال آنان به یک میلیون نفر برسد، یک میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت می کند.

  تماس نیوز - پرویز کرمی با بیان اینکه ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی در نظر دارد به منظور توسعه و ارتقای صنعت بومی در بخش سامانه های پیام رسان داخلی و گسترش کاربری آنها حمایت ویژه ای از آنها داشته باشد، گفت: این ستاد از آن دسته پیام رسان های داخلی بخش خصوصی که توانسته اند با ایجاد سامانه و بستر مناسب در جذب مخاطبان و کاربران ایرانی به صورت موفق عمل کنند، حمایت ویژه به عمل می آورد.
  مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: با توجه به اهمیت و نقش روزافزون سامانه های پیام رسان در برقراری و تسهیل ارتباطات بین افراد جامعه و نظر به نقش نوینی که این سامانه ها در ایجاد شبکه های اجتماعی موثر در سطح جامعه ایفا می کنند همچنین با عنایت به فعالیت های ارزنده و قابل توجهی که تا به حال تعدادی از شرکت ها و مجموعه های داخلی در ایجاد پیام رسان بومی داشته اند، این حمایت ها به صورت بلاعوض در نظر گرفته شده است.
  وی نحوه این حمایت ها را در سه بخش عنوان کرد و توضیح داد: به آن دسته از پیام رسان های داخلی که تعداد کاربران فعال آنان به یک میلیون نفر برسد، یک میلیارد تومان کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت.
  کرمی در خصوص گروه دومی که از این حمایت ها برخوردار هستند، گفت: آن دسته از پیام رسان های داخلی که تعداد استفاده کنندگان آنان از یک به دو میلیون نفر افزایش یابد، یک میلیارد تومان دیگر کمک بلاعوض تعلق می گیرد. 
  دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی دیگر گروه مورد حمایت این طرح را آن دسته از پیام رسان های داخلی خواند که تعداد استفاده کنندگان فعال آنها از دو به پنج میلیون نفر افزایش یابد؛ به این دسته نیز یک میلیارد تومان دیگر کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت.
  وی افزود: ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موضوعاتی از قبیل طراحی ها، پیاده سازی و زیرساخت های فنی را برای احراز به عنوان پیام رسان داخلی بخش خصوصی و بومی مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار می دهد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :