آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2034
تاریخ انتشار : 24 مهر 1390 12:58
تعداد بازدید : 494

با تلاش متخصصان ITU

تلویزیون با کیفیت خیلی بالا به واقعیت نزدیک شد

ایده تلویزیون های با کیفیت خیلی بالاUltra) High Definition Television یا UHDTV) گامی دیگر به واقعیت نزدیک شد.

فناوران- متخصصان بر سر عمده مشخصات فنی استاندارد جدید تلویزیون که UHDTV نام دارد به توافق رسیدند.
از UHDTV به عنوان جهشی فراتر از استانداردهای کنونی برای تلویزیون‌های با کیفیت بالا یاد می‌شود. کارشناسان، از جمله دانشمندان و مهندسانی از سرتاسر جهان، چند سال است که در همکاری با هم و در قالب گروه تحقیقاتی خدمات پخش تلویزیونی درITU (ITU-R Study Group 6) روی توسعه و ایجاد مشخصات فنی UHDTV کار می‌کنند.
در جریان نشست اتحادیه جهانی مخابرات در ژاپن که 26 و 27 سپتامبر امسال برپا شد، شرکت تلویزیونی NHk ژاپن، پیش نمایشی از UHDTV ارایه کرد. مشخصات فنی پیش نمایش ژاپنی‌ها نشان می‌دهد که این تلویزیون دارای 33 میلیون پیکسل (7680×4320) است. با کیفیت‌ترین تلویزیون HD کنونی حداکثر 2 میلیون پیکسل دارد.
در همان ماه سپتامبر هم یک لینک UHDTV بین لندن و آمستردام برقرار شد. برنامه این است که  بخشی از رویداد بازی‌های المپیک 2012 لندن به صورت UHDTV در اماکن عمومی‌ نقاط مختلف جهان به نمایش درآید.دیوید وود، رییس گروه تحقیقاتی ITU در این زمینه می‌گوید: ارتباطی که یک بیننده با تلویزیون برقرار می‌کند، حاصل تجربه تصویری و صوتی با کیفیت بالاست. UHDTV با کیفیت بسیار بالایی که ارایه می‌دهد تاثیر مستقیمی‌ روی شیوه زندگی ما خواهد گذاشت و ما را بیشتر با برنامه‌هایی که می‌بینیم درگیر می‌کند.
پیش‌نمایش NHK از تلویزیون با کیفیت خیلی بالا علاوه بر تعداد 33 میلیون پیکسلی، در قالب یک صفحه نمایش LCD 85 اینچی ارایه شد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :