آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20337
تاریخ انتشار : 27 آذر 1391 13:29
تعداد بازدید : 521

با 145 رای موافق نمایندگان

ادغام و انحلال وزارت خانه ها منوط به اجازه مجلس شد

نمایندگان در اصلاحیه بر ماده ۵۳ قانون برنامه مقرر کردند هر گونه ادغام، انحلال و تاسیس وزارت خانه ها با اجازه مجلس انجام شود.

فناوران- در جلسه علنی امروز (یک‌شنبه ۲۶ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان طرح اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را با ۱۴۵ رای موافق، ۳۴ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع  به تصویب رساندند.
براساس این اصلاحیه که به دو سوم آرای نمایندگان نیاز داشت، آمده است: ماده ۵۳ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 به شرح زیر اصلاح می‌شود:
ماده ۵۳ از تاریخ تصویب این قانون، هر گونه ادغام و انحلال وزارت‌خانه‌های موجود و هرگونه اقدامی در راستای جابه‌جایی، انتزاع و انحلال موسسات و واحدهای زیرمجموعه وزارت‌خانه‌ها که به موجب قانون مصوب مجلس تاسیس شده‌اند متوقف می‌شود.
هرگونه انحلال، ادغام و تاسیس وزارت‌خانه‌ها و نیز انحلال، انتزاع، ادغام و تاسیس سازمان‌ها و واحدهای مذکور منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی است.
براساس تبصره یک این ماده؛ شورای عالی اداری مجاز به تغییرات خارج از چارچوب قوانین نیست.
همچنین در تبصره دو این ماده سرپرستی وزارت‌خانه فاقد وزیر توسط وزیر دیگر ممنوع است. این حکم در مورد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مجری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :