آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203228
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 23:42
تعداد بازدید : 604

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها

بهتر از این می شد در موسسه کاسپین عمل کرد

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با تاکید بر ضرروت انتقال دارایی ها و بدهی های تعاونی های اعتباری منحله به موسسه کاسپین، درخصوص حل مشکل نقدینگی این موسسه گفت: قطعا بانک مرکزی مثل همیشه نقش اساسی خودش را در مواقع ضروری ایفا می کند.

فارس- عباس کمره ئی در خصوص موسسه کاسپین اظهارداشت: قرار بر ادغام چند تعاونی اعتبار یا موسسه در موسسه کاسپین نبود؛ بلکه این نهادها منحل شدند و مقرر شد دارایی ها و بدهی های آنها به کاسپین منتقل شود. 
به گفته وی نخست باید دارایی ها و بدهی ها منتقل شود و بعد متناسب با آن سپرده تامین شود و هم اکنون کاسپین در این مرحله قرار دارد.
مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با بیان جلسات متعدد با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره کاسپین گفت: ما در این جلسات تاکید کردیم که فرایند انتقال اموال تسریع شود. وی با بیان اینکه براساس نظام نامه طراحی شده اموالی باید منتقل شوند که قابلیت انتقال را دارند، افزود: فرایند انتقال در حال انجام است؛ البته برخی تعاونی های منحله با موسسه کاسپین همکاری نکردند. کمره ئی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است هیات مدیره و مدیرعامل موسسه کاسپین تغییر کنند، گفت: دوره عضویت در هیات مدیره دو سال است و این دوره برای اعضای فعلی به اتمام رسیده است، برخی از اعضای فعلی داوطلب عضویت دوباره هستند و برخی هم نیستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :