آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203222
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 23:33
تعداد بازدید : 1162

راهکار کمیسیون تلفیق مجلس برای کاهش قیمت گوشی

مالیات ارزش افزوده از خریداران دریافت شود

رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی اعلام کرد که با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای اخذ هزینه مالیات بر ارزش افزوده از خریدار به جای واردکننده، قیمت گوشی موبایل و اختلاف قیمت گوشی قاچاق و رسمی کاهش می یابد.

فارس- غلامحسین کریمی با بیان اینکه از 24 شرکت دارای مجوز واردات گوشی های آیفون 6 شرکت فعال شده اند و 2 شرکت نیز در حال تکمیل مدارک برای اخذ مجوز هستند، گفت: به دلیل اختلاف قیمت گوشی های قاچاق و رسمی واردات برای این شرکت ها توجیه اقتصادی ندارد و نمی توانند کالای رسمی خود را در بازار بفروشند.
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم وابسته اعلام کرد که اختلاف قیمت آیفون قاچاق و آیفون واردات رسمی 130 هزار تومان است و این اختلاف قیمت برای خریدار انگیزه خرید گوشی قاچاق را ایجاد می کند.
وی ادامه داد: این اختلاف قیمت به دلیل پرداخت هزینه های واردات ازجمله مالیات بر ارزش افزوده است که اخیرا در کمیسیون تلفیق مجلس پرداخت هزینه مالیات بر ارزش افزوده از واردکننده رسمی به خریدار کالا منتقل شده و این امر به کاهش هزینه های تمام شده جنس قانونی منجر می شود.
کریمی اظهار امیدواری کرد: با تصویب این قانون اختلاف قیمت گوشی قانونی و گوشی قاچاق کاهش یابد و توجیه خرید گوشی قاچاق از بین رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :