آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203203
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1395 21:50
تعداد بازدید : 774

ابراز خشنودی جولیان آسانژ برای افزایش اخبار جعلی!

جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت جنجالی ویکی لیکس به تازگی اظهار کرده است که ویکی لیکس یک منبع خبری درست و صادق برای اخبار جهان است و از این بابت که اخبار جعلی فصای وب را پر کرده است، خوشحال است.

Engadget- وی که اخیرا در جلسه ویدیو کنفرانسی در سیدنی استرالیا مصاحبه داشت، اعلام کرد که روزنامه نگاران چیزی جز «متن مسلح شده احساسی» برای جذب مخاطب خود منتشر نمی کنند درحالی که ویکی لیکس کتابخانه شگفت انگیزی است که شما می توانید بدون واسطه اطلاعات دست اول دست نخورده را بخوانید.
آسانژ که هم اکنون در سفارت اکوادور در لندن زندگی می کند و به زودی انتخاب ریاست جمهوری اکوآدور سرنوشت وی را مشخص خواهد کرد، به مخاطبان خود در این برنامه گفت: زمانی که مقاله ای را در روزنامه ای می خوانید، با متنی مواجه می شوید که برای تهیج شما طراحی و نوشته شده است و من به راحتی می توانم درک کنم که نویسنده آن چه هدفی از نوشتن آن داشته است. اما خوشحالم که ویکی لیکس مملو از اخبار درست است که شما با اطمینان می توانید آن را بخوانید. این اخبار بدون غرض و بدون اغراق نوشته شده اند. 
آسانژ در این برنامه آنلاین مستقیما با طرفداران خود صحبت کرد و به آرشیو فیلتر نشده اطلاعات سایت خود در مقابل اطلاعات غرض ورزانه افراد تک تیراندازانی پرداخت که در قالب روزنامه نگار همه چیز را وارونه جلوه می دهند. 
وی به روند تولید خبر اخبار جعلی در جریان انتخابات آمریکا پرداخت و گفت که مطبوعات نئو لیبرال این جریان را تحت الشعاع قرار دادند اما با این حال ویکی لیکس اخبار درستی را در این زمینه منتشر کرد و باعث رو شدن جعلی بودن اخبار آنها شد.
این در حالی است که ویکی لیکس در جریان این انتخابات، انگشت انتقاد را به سمت هیلاری کلینتون گرفت و با انتشار 200 هزار ایمیل، جریان انتخابات را به نفع ترامپ تغییر داد. 
البته گویا بعد از طرفداری از ترامپ نیز پشیمان شد. زیرا چندی پیش از توئیت های اخیر ترامپ به شدت انتقاد کرده است. آسانژ با انتشار توییتی در حساب کاربری خود نوشت: ویکی لیکس و سایر رسانه ها هرگز به خاطر انتشار اطلاعات واقعی و درست عذرخواهی نمی کنند.  درز اطلاعات و افشای غیرقانونی اسناد طبقه بندی شده، یک مشکل بزرگ در واشنگتن برای سال های متمادی بوده است.
هفته گذشته، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از چهار مقام سابق و فعلی آمریکایی که نامشان فاش نشده، نوشت: اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ و سایر افراد مرتبط با وی، بارها با مقامات اطلاعاتی ارشد روسی پیش از برگزاری انتخابات در آمریکا ارتباط و تماس برقرار کرده اند.
ترامپ ادعا کرده است که نشت اطلاعات واقعی است، ولی این اخبار جعلی و ساختگی بوده است. ترامپ در کنفرانس خبری قول داد به طور جدی و قاطعانه با نشت مجرمانه اطلاعات و اسناد مقابله کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :