آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2032
تاریخ انتشار : 24 مهر 1390 12:42
تعداد بازدید : 577

Asus P8Z68/Gen3 Series

نسل های سومی اسوس

مدتی است خبرهایی مبنی بر عرضه نسل جدید PCI-E 3.0 و استفاده آن در برخی از مادربوردها به گوش می رسد. درحالی که به تازگی اینتل از عرضه نسخه کامل این فناوری صحبت می کند، بسیاری از مادربوردها از این فناوری به صورت کامل پشتیبانی نمی کنند و تنها با روش به روز رسانی BIOS و در واقع به صورت نرم افزاری می توانند از این قابلیت بهره ببرند.

فناوران - مدتی است بازار اخبار عرضه کارت‌های گرافیک نسل بعد ATI و NVIDIA گرم است و همه دوستداران پردازش تصویر منتظر هستند که این محصولات ارایه شود.
اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سری از کارت‌ها که باعث بهبود کارایی آنها در مقایسه با محصولات نسل قبل خواهد شد و بسیاری آن را تایید می‌کنند، استفاده از رابط PCI-E نسل سه است.
در این میان دو موضوع مهم وجود دارد چون از مدتی پیش دیگر کنترلرهای PCI-E در چیپ‌ست تعبیه نمی‌شود و این وظیفه برعهده پردازنده است و دوم اینکه چگونه مادربورد از این نسل رابط PCI-E و پردازنده‌هایی که به این کنترل مجهز هستند، پشتیبانی کند.
این دو سوال مواردی بود که اسوس در نسخه جدید مادربوردهای خود با قابلیت پشتیبانی از این نوع رابط و پردازنده‌های نسل آینده اینتل به آن پاسخ داده است. برای پشتیبانی از رابط PCI-E نسل سه اسوس تغییراتی در ICهای کنترل‌کننده رابط PCI-E ایجاد کرد تا واقعا رابط‌ها با وجود پردازنده‌های جدید اینتل و کارت‌گرافیک PCI-E نسخه سه در حداکثر پهنای باند کار کنند و نه به صورت نرم‌افزاری این حالت شبیه‌سازی شود.
علاوه بر این اسوس با به‌روزرسانی بایوس‌های مادربوردهای خود این امکان را به وجود آورد که بتوان پردازنده نسل آینده اینتل با نام IVY Bridge را که بر اساس فناوری ۲۲ نانومتر طراحی می‌شوند و دارای کنترل مجتمع PCI-E نسخه سه هستند را روی مادربوردهای جدید نصب کرد.
اسوس با یک به‌روزرسانی هوشمندانه توانست امکان پشتیبانی از رابط PCI-E نسخه سه با پهنای باندی برابر با ۳۲ گیگابایت در ثانیه و پردازنده ۲۲ نانومتری را در اختیار شما قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :