آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203198
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 21:43
تعداد بازدید : 648

همه چیز درباره افزایش دهنده بُرد Wi-Fi

برای بیشتر کاربران اینترنت پیش آمده است زمانی که مشغول تماشای فیلم مورد علاقه در اینترنت یا در حال بازی کردن آنلاین هستند یا حتی زمان صحبت کردن در فیس تایم هستند، وارد نقطه کوری در خانه شده و این در شرایطی است که تمام اتاق های دیگر سیگنال کامل Wi-Fi دارند، ولی به هر دلیلی Wi-Fi نمی خواهد در آن نقطه وجود داشته باشد.

فناوران-  اگر روش های دیگر عیب یابی جواب نداد، افزایش دهنده برد (Wi-Fi Range Extender) این مشکل را حل می کند.
 افزایش دهنده برد Wi-Fi چگونه کار می کند؟
افزایش دهنده برد دستگاهی است که مثل یک پل (بریج) سیگنال های Wi-Fi شما را تکرار می کند تا تمام نقاط خانه شما پوشش Wi-Fi داشته باشد. 
یک بازی بیس بال را در نظر بگیرید، مهاجم سعی در رساندن توپ به دریافت کننده دارد. یک افزایش دهنده برد Wi-Fi نقش آن پرتاب کننده ای را دارد که توپ را دریافت می کند و به نقطه امتیاز پرت می کند.
به تنظیمات گیرنده خود هنگام استفاده از افزایش دهنده برد توجه کنید. ممکن است به دلیل نزدیک تر بودن افزایش دهنده برد به شما، انتظار نداشته باشید که دستگاه تان هنوز به روتر متصل باشد، اما تا زمانی که به طور دستی به افزایش دهنده برد متصل نشوید، کماکان به روتر متصل می مانید.
پیشرفت هایی در زمینه افزایش دهنده های برد Wi-Fi برای خودکار شدن این پروسه و تشخیص دستگاه برای وصل شدن به بریج در پشت صحنه انجام شده است (مثل مدل Linksys RE7000 که در اواخر بهار 2016 آمد).
 نصب افزایش دهنده برد
برای اتصال افزایش دهنده برد Wi-Fi به روتر خود فقط کافی است دکمه WPS هر دو دستگاه را بفشارید. حال می توانید دستگاه را هرجایی که سیگنال Wi-Fi به نسبت قوی است، قرار دهید. فقط دقت کنید که افزایش دهنده برد را خیلی نزدیک روتر قرار ندهید؛ چون در این صورت مزیتی در آنتن دهی کسب نمی شود.
بهترین مکان برای قرار دادن افزایش دهنده برد، میانه دستگاه گیرنده و روتر است، البته ممکن است با مقدار کمی جا به جایی به نتیجه مطلوب برسید. عواملی مثل دیوار بتنی، اشیای فلزی و مایکروویوها می توانند مخل سیگنال افزایش دهنده های برد شوند. البته خیلی از افزایش دهنده های برد همراه با نرم افزاری عرضه می شوند که بهترین مکان را برای دستگاه شما پیدا می کنند. بعضی از این نرم افزار ها مثل تکنولوژی Linksys Spot Finder  دارای سه مرحله بسیار ساده برای پیداکردن بهترین نقطه برای افزایش دهنده های برد هستند.
 سیگنال های خود را حتی دورتر بفرستید
علاوه بر نقاط کور در خانه و دفتر خود افزایش دهنده های برد Wi-Fi می توانند در نقاطی که حتی انتظار نداشتید Wi-Fi آنتن دهد، از حیاط پشتی گرفته تا گاراژ و زیرزمین شما را به اینترنت متصل کنند. 
 افزایش دهنده برد می تواند سیگنال را به گیرنده گاراژ شما برساند تا از این به بعد درب های گاراژ را با گوشی هوشمند خود باز کنید. فقط کافی است این دستگاه را در نقطه ای وسط روتر و محوطه موردنظر برای پوشش Wi-Fi قرار دهید. برای قوی ترین سیگنال می توانید دو دستگاه را در دو سوی روتر خود قرار دهید و پوشش دهی را سه برابر کنید.
 چگونه افزایش دهنده مناسب را انتخاب کنیم؟
افزایش دهنده های برد تا زمانی که با توانایی های روتر شما همگام باشند، بهترین راه حل برای سیگنال ضعیف Wi-Fi هستند. البته هر افزایش دهنده ای با هر روتری کار می کند ولی خرید یک افزایش دهنده با توانایی های بیشتر، روتر شما را پیشرفته تر نمی کند، پس بهتر است یک افزایش دهنده گران قیمت برای روتر معمولی خود نخرید. در عین حال اگر یک روتر به روز و سطح بالا دارید که قادر به پردازش فرکانس های بالا است، اگر یک افزایش دهنده معمولی خریداری کنید ظرفیت های Wi-Fi خود را محدود کرده اید. البته می توانید با آینده نگری یک افزایش دهنده مثل Wireless-AC خریداری کرده و بعدا روتر خود را ارتقا دهید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :