آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203141
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 11:34
تعداد بازدید : 634

هشدار بیل گیتس درباره تسلیحات بیوتروریستی

بیل گیتس درباره روند توسعه تسلیحات بیوتروریستی هشدار داد و گفت ممکن است با چنین تسلیحاتی سالانه ۳۰ میلیون نفر جان خود را از دست بدهند.


ایتنا- موسس مایکروسافت که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می گفت، افزود: این در حالی است که ما آماده مقابله با آن را نداریم. 
وی یادآور شد که ۲۰ سال پیش که روی موضوع بهداشت و سلامت جهانی و اقدامات بشردوستانه تمرکز کرد، هرگز فکر نمی کرد که روزی در یک کنفرانس بین المللی امنیتی درباره موضوعی که انسان ها را درگیر خود کرده، صحبت کند. به گفته وی مناطق جنگی سخت ترین وضعیت برای نابودی بیماری های واگیردار را دارند که ابولا در سیرالئون و لیبریا یا وبا در کنگو و شاخ آفریقا نمونه هایی از این وضعیت دشوار است که پیش تر دیده ایم. 
به گفته بیل گیتس شیوع بیماری ها در آینده از روی صفحه نمایش کامپیوتر شروع می شود و تروریست ها با مهندسی ژنتیک یک نسخه مصنوعی از ویروس آبله درست می کنند یا آنفلوآنزای کشنده و مسری را منتشر می کنند. به همین خاطر اپیدمیولوژیست ها نسبت به مرگ ۳۰ میلیون نفر در جهان بر اثر استنشاق باکتری های کشنده در هوا هشدار داده و این چیزی است که تروریست ها دنبال آن هستند. بیل گیتس در پایان پیشنهاد داد تا ابداعات و اختراعات در بخش تولید واکسن افزایش یابد تا بتوان با بیوتروریسم مبارزه جدی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :