آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203137
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 11:32
تعداد بازدید : 598

اپل شرکت امنیتی شناسایی چهره را خرید

اپل یک شرکت نوپا به نام ریل فیس را خریداری کرده که در زمینه امنیت سایبری و تولید محصولات مبتنی بر شناسایی چهره تخصص دارد.

فارس- این شرکت در سرزمین های اشغالی مشغول به فعالیت است و در سال 2014 تاسیس شده است. مشخص نیست اپل دقیقا برای خرید ریل فیس چه مبلغی پرداخت کرده، اما گفته می شود اپل بدین منظور دومیلیون دلار هزینه کرده است. برخی منابع خبری نیز ارزش این معامله را بیش از دومیلیون دلار تخمین زده اند. سایت ریل فیس در حال حاضر آفلاین است. این شرکت، فناوری خاصی را برای شناسایی چهره ابداع کرده که از دقت فوق العاده ای برخوردار است و کاربردهای امنیتی قدرتمندی دارد. شرکت یاد شده برنامه موبایلی اختصاصی به نام Pickeez هم ابداع کرده که قادر به شناسایی و انتخاب مجموعه ای از بهترین عکس های دیجیتال کاربران است که روی پلات فرم های مختلف ذخیره شده است. این نرم افزار برای این کار از ابزار شناسایی چهره خاص ریل فیس استفاده می کند. احتمال می رود اپل این فناوری را در گوشی آیفون 8 خود مورد استفاده قرار دهد تا قفل گشایی از این گوشی بعد از مشاهده چهره کاربران و با شناسایی دقیق آنها صورت بگیرد. 
اپل در سال 2011 هم شرکت اسراییلی آنوبیت را با پرداخت 400 میلیون دلار خریداری کرده بود و در سال 2013 هم پرایم سنس تولیدکننده حسگرهای سه بعدی را با صرف هزینه 345 میلیون 
دلاری خرید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :