آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203134
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 11:28
تعداد بازدید : 611

ورایزن برای خرید یاهو ۲۵۰ میلیون دلار تخفیف خواست

پیش از این انتظار می رفت که قرارداد نهایی بین ورایزن و یاهو در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ بسته منعقد شود، اما این موضوع به سه ماهه دوم امسال موکول شده است.

ایتنا- پس از مدت ها فراز و نشیب در وضعیت شرکت یاهو و مباحث و چالش های ایجاد شده برای آن، شرکت ورایزن، سال گذشته میلادی موافقت کرده بود که به ازای 4/8 میلیارد دلار، دارایی های اینترنتی شرکت یاهو را به مالکیت خود درآورد، اما پس از بررسی های قانونی که درباره رخنه اطلاعاتی یاهو گزارش شده بود، مراحل نهایی قرارداد را متوقف کرد.
براساس گزارش بلومبرگ، سرانجام دو شرکت به نهایی کردن قراردادی نزدیک شده اند که مطابق آن، ورایزن ۲۵۰ میلیون دلار کمتر از 4/8 میلیارد دلار موافقت شده اولیه پرداخت خواهد کرد. بدین ترتیب انتظار می رود موضوع پردامنه وضعیت شرکت یاهو (که زمانی غول اینترنتی نامیده می شد) به نقطه آرامش برسد.
 نگاهی کوتاه به پرونده موضوع
شرکت یاهو در سپتامبر سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که اطلاعات شخصی بیش از نیم میلیارد کاربر این سایت در سال ۲۰۱۴ دزدیده شده است. این کمپانی همچنین در اوج اوضاع پرتلاطم خود در ماه دسامبر گذشته هم اذعان کرد که بیش از یک میلیون حساب کاربری اش در سال ۲۰۱۳ تحت تأثیر رخنه ای اطلاعاتی قرار گرفته است.
همزمان و در شرایطی که مساله خرید شرکت یاهو از سوی مدعیان فراوانی مطرح می شد، ورایزون به عنوان نامزد نهایی وارد رقابت شد و به نظر می رسید که پرونده این موضوع بسته شده است، اما شواهد نشان می دهد که حملات به یاهو، این معامله را برای مدتی معلق کرده است تا طرفین به توافق نهایی برسند.
پیش از این انتظار می رفت که قرارداد نهایی بین ورایزن و یاهو در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ منعقد شود، اما این موضوع به سه ماهه دوم امسال موکول شده است.
به علاوه دو شرکت مجدداً درباره قرارداد مذاکره کردند، اما برخی تحلیلگران وال استریت هرگونه نگرانی را مرتفع کرده و پیشنهاد کردند که ارزش نهایی قرارداد با اختلافی در قیمت اصلاح شود.
گفتنی است که گزارش چهارشنبه بلومبرگ با کسب خبر از افراد آشنا با موضوع، تهیه و منتشر شده است.
سهام شرکت یاهو اواخر هفته گذشته به دنبال گزارشی مبنی بر اینکه شرکت ارتباطات ورایزن به نهایی شدن توافقی برای تصاحب دارایی های اینترنتی یاهو نزدیک شده، به بالاترین میزان خود در ۵۲ هفته اخیر (46/72 دلار) 
رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :